Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:25 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 02 Юли, 2004 1:36 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Нямаше да отворя темата за дискусия ако не се беше случила следната ситуация. Вчера един приятел мнго разпалено започна да ме убеждава в предимствата на хранителните добавки . Аз няма нужда да бъда убеждаван, защото лично съм се убедил в тяхното благотворно въздействие. Това, което ми направи впечатление обаче, бяха антисемитските му изказвания като: "Те (евреите) държат фармацевтичната промишленост и затова са срещу хранителните добавки" и "Те държат контрола върху телевизиите (а няма компания, която произвежда добавки и да рекламира там) и ни мразят, защото не им даваме пари за реклама". Вторият факт, който ме притеснява е че хранителните добавки се продават изключително чрез МЛМ. Виждал съм хора които продават продукти чрез МЛМ и някои от тях стигат до фанатизъм, когато те убеждават в качествата на продукта. Междудругото, застраховките "Живот" се продават по същия начин. Та, ме тормози въпроса, ако наистина са толкова хубави тези продукти (аз лично не се съмнявам в качествата на някои от тях), не може ли да се продават по 'нормалния начин'? Защо трябва да се настройват хората срещу компании като кока кола и макдоналдс, за да се реализират някакви продажби (съвсем не съм чак такъв привърженик не техните продукти)? Ами чакам вашите мнения по въпроса...


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юли, 2004 10:08 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз лично също не разбирам, защо се продават повечето хранителни добавки по този неудобен начин..

Само да допълня, че при тежко болни могат да се окажат живото поддържащи, а може би живото спасяващи!!

Така че твърдо за :D.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2005 2:43 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Разбираема е ползата от хранителни добавки при съвременния начин на живот:

1.Приучават те да ползваш услугите на заведения за бързо хранене, където получаваш сандвич богат на мазнини и въглехидрати, беден на витамини, минерални соли, микроелементи и антиоксиданти!

2.Продават ти генетически манипулирани храни, богати на пестициди, инсектициди и изкуствени торове, с чудесен търговски вид и недостатъчни хранителни и вкусови качества!

3.Е и за това си има лек! - продават ти овкусители и ароматизатори!
4.Но храненето ти отново е непълноценно без така необходимите ти витамини, минерални соли,микроелементи и антиоксиданти! И тук е мястото на хранителните добавки.

Е, не всеки обича да яде по 400 гр. плодове и зеленчуци, нито пък могат да се гарантират произхода и качествата им. Но си заслужава да се опита. Ще добавя само, че антиоксидантите никога не са достатъчни, но витамин С е отличен и много евтин антиоксидант.


 Profile  
 
 Рецепта: за МЛМ
Сготвено на: 11 Яну, 2008 5:44 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Яну, 2008 5:31 pm Пет
Мнения: 4
Всички продукти, продавани от МЛМ фирми са с добро качество. МЛМ фирмите разчитат само на качеството, не на реклами. Ако предлагат продукти с ниско качество скоро ще престанат да имат клиенти. Ако една МЛМ фирма е отдавна на пазара значи предлага качествени продукти.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Яну, 2008 6:43 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Едва ли можем да обобщаваме за всички. Аз съм позлвал на Вижън и на ПМ и от двете съм доволен като качество, обаче не ми харесва самия начин на правене на бизнес. Но това вече не е за тази тема


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Яну, 2008 2:24 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Моето мнение повтаря това на Jasen..., но има моменти, когато хранителните добавки помагат на човек да се справи по-бързо. И все пак това са моменти, не е цял живот или цяла година. Въпрос на избор е дали необходимите хранителни вещества да се набавят с храната или чрез добавки. Все пак, ако първото не е предпочитано по някакъва причина, второто е разумната алтернатива.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Яну, 2008 9:42 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Яну, 2008 5:31 pm Пет
Мнения: 4
не всичко може да се набави с храната или не в достатъчни количества. понякога хранителните добавки наистина са необходими.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2008 9:33 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Дек, 2008 8:52 pm Чет
Мнения: 3
Location: София
Напълно съм съгласна с Abalon. В днешно време хранителните добавки са ни нужни понеже чрез храната не можем да си добавим и RDA което е препоръчителна дневна доза. Но марката много зависи...тоест правилната комбинация на микроелементите за тяхното усвояване е основна. Също е много важно и какви са допълнителните съставки. Не съм чувала за споменатите марки но аз от години ползвам на Biocare и lambert от Англиа и сум страшно доволна


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2009 12:16 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Дек, 2009 12:09 pm Вто
Мнения: 1
Нищо с мярка не е вредно, така е и с хранителните добавки.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Май, 2012 2:27 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Май, 2012 2:19 pm Вто
Мнения: 5
Аз съм строго против тези хранителни добавки, които нямат съдържание, етикети, не се знае какво съдържат, какъв им е произхода. Както и против спортните добавки, които съдържат забранени субстанции. Те сами по себе си не са лоши - разни билки, някакви растения, които няма как иначе да си намеря - супер. Ама не и китайски измисльотини, които даже не мога да произнеса. Намерих един сайт, който долу горе (не са перфектни де) показва цялата нужна информация и има доста билкови и такива. Не искам да правя реклама. Дано не е спам - i-topshop. Просто всичко си има граници и ако ние не следим за някои неща, няма кои да следи (като срок на годност, етикети, съдържание и т.н.)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Май, 2012 9:55 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Дори легитимни хранителните добавки трябва да се взимат с големи периоди на почивка. Всичко е до дозата, казват умните глави.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2012 12:39 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Сеп, 2011 2:57 pm Сря
Мнения: 4
За всяка марка трябва да се проучва поотделно. Няма такова нещо като това, че ако марката се била задържала, била качествена... Не забравяйте, че при МЛМ продават лице в лице - продукта може да е крайно некачествен, но продавачът добър, нищо че нямало реклама по телевизията. Не съм доволна от Хербалайф.
Доволна съм от Аквасорс.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB