Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:11 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Авг, 2004 12:25 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Имам детенце на 4 години, за което е много важно да яде риба (заради омега киселините). Проблемът е че я яде само когато е в Макфиш или със спагети от консерва (риба тон). Молбата ми е, ако някой знае как да замаскирам рибата, така че да не се усеща че е риба да даде съвет.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2004 2:00 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
А домашни рибени кюфтета? Аз лично никога не съм пробвала, но имам 1-2 рецепти...може направо на хамбургер да стане или някакви шишчета, панирана на малки хапки (замаскирана с по -пухкава панировка)? Трудно ми идват идеи, синът ми (2,5 г) досега не е отказвал храна (освен варена пилешка кожа :x, по разбираеми причини).

A домашни муселини, пастети мусове? Само питам никога не съм ги правила...

Имах някъде рецепта за лазаня с риба тон (консервирана, към 400 гр отиваше и затова досега не съм я пробвала) и рибен пай с пушена треска и зелени подправки (прилича повече на тортия, прави се в тиган и няма тесто, макар че картофите се варят). Тази пък не съм я правила понеже не знам с какво мога да заменя пушената треска. Имах и за някакво гювече с ориз и риба тон (пак консерва) не ми остана време да го пробвам...

Ако нещо от това те заинтересува, ще ти го напиша.. :) :wink:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2004 2:39 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Рибени кюфтенца е чудно :D Ако му ги направиш мънички, боднати на клечка, ела да видиш какво става... :lol:
А мънички пържени рибки не иска ли? Сега са се появили едни много приятно евтинки и пресни барбунчета из рибарниците - нали се сещаш, превъзходната розова риба, на която викат "царска". Не ги ценят, защото са много дребни екземпляри, но са страшно вкусни. Най-лесно се пържат, като ги нанижеш през хрилете по 3-4 на клечки за зъби.
После малко вегетарианче хапва малки рибки и така... :lol:

Още един номер се сетих, който правя, когато не ме мързи /разбирай-рядко :oops: /
Нанизваш по 1 малка рибка на клечка за зъби зигзагообразно - нещо като емблемата на фармацевтите със змията :D . После пържиш така или топваш в панюра и въобще не си личи какво има вътре. Отцеждаш много добре върху хартия, защото според моите наблюдения децата усетят ли повече мазнина, бягат веднага и бързо :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2004 3:48 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Номерът с кюфтетата не минава, въпреки че са страхотни, но лазанята и ориза с риба определено ме заинтересуваха, така че ако имаш желание постни ги...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB