Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:58 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Какво е Вашето отношение към генно-модифицираните храни?
по-скоро положително 28%  28%  [ 7 ]
по-скоро отрицателно 68%  68%  [ 17 ]
безразлично 4%  4%  [ 1 ]
Total votes : 25
Message
Сготвено на: 24 Яну, 2008 4:00 pm Чет 



Няма спор, и трябва да си запазим храните колкото се може по-натурални. За жалост са пуснали вече от лесно сваряващата се царевица (американска, генно модифицирана).

Та затова, ако на пазара навлезнат тези храни, и ние ще си имаме "Еко-магазини".

Но, да се надяваме че това никога няма да се случи на Балканите :)


  
 
Сготвено на: 06 Апр, 2008 6:17 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Много внимателно прочетох мненията. Лично аз съм твърдо против ГМП, докато не се докаже формално, от независими лаборатории, че те не са опасни за хората. Тъй като живея във Франция мога да кажа със сигурност, че населението, с голямо мнозинство, е против ГМП. Такава е и общата позиция на Европа, въпреки, че под големия натиск на Монсанто (американската компания, която има монопол в производството на този тип семена), позицията се пропуква. Мисля, че сега Европа позволява присъствието на мин. к-во ГМП, в състава на храните под условие да е отбелязано на етикетите. Проблема е с добитъка, които нагъва такива продукти и после никoй не е проучил как се трансформират в месото му и в нашият организъм. (Спомнете си лудата крава). Във Франция има гласове, които се надигат да се продължават изследванията по ГМП, за да се провали монпола на Монсанто, но да не се култивират. Мисля, че това е правилна позиция, защото сега американците диктуват цените си и условията си. Представи си, Йосифе, какво ще стане, ако не съществуват вече нормални семена и само една фирма притежава житото и царевицата за посев на целия свят? Мисля, че е по-страшо от Апокалипса. А природата винаги си отмъщава, според мен, когато ние, хората си играем на начинаещи магьосници. Мисля, че и без ГМП, човечеството може да се изхрани. Във Франция ила хиляди декари некултивирана земя, за да се избегне риска от сврухпродукция. И Европа плаща на фермерите субсидии, за да не култивират и не произвеждат. Така е и в други Европейски страни. Тогава не ми се слуша за световен глад и че ГМП са рога на изобилието, които ще спаси света. Ще напълни джобовете на Американците и ще ни зароби - това е истината за мен. С най-големи уважения.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB