Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:39 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 27 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 09 Мар, 2007 12:43 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Ха тъй! И аз съм А група, но не, не се чувствам по-добре само на зеленчуци, чувствам се гладна :eat: .


И аз съм А група и от опит знам, че ако ям месо, плодове и зеленчуци свалям по 1 кг на месец. Доста успешно, докато не почна пак шоколадите и други такива.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Дек, 2007 5:22 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Дек, 2007 2:22 pm Сря
Мнения: 16
Преди няколко месеца попаднах на темата за кръвните групи и хрането. Доста ме изтормози, понеже влизаше в пряко противоречие с доста други системи и най-вече с личните ми убеждения. С изключение на общоизвестните истини, че свинското, белият хляб и т.н. не са полезни за никой и че нищо не може да замени пресните свежи продукти. Няколко месеца търсих изследвания и наблюдения на други специалисти. Ако е толкова революционна връзката, трябва и други учени да са стигнали до нея! Като експериментатор пробвах системата въху себе си, но не мога да кажа, че забелязах ефект.
И така преди няколко седмици преглеждайки новостите из книжарницата попаднах на книга за кръвните групи от известен руски автор. Зарадван зачетох страниците, но вместо подкрепена, теорията беше съборена отвсякъде. Ето какво казва авторът (по памет):

- кръвта има единствено транспортна функция. Тя транспортира това, което вече храносмилателната ни система е преработила. Ако тя не си върши работата както трябва, нормално е кръвта да се затормозява и да пренася отрови.
- подходящата храна за вас се определя не от кръвната група, а 1. от индивидуалната ви конструкция (човек склонен да пълнее и друг, който пък с усилия не може да качи нито килограм дори и да имат една кръвна група как да се хранят с еднаква храна) и 2. от даденостите на средата, в която си роден и живееш (ако прадедите ти са били земеделци, но ти си роден и живееш в студовете на севера, едва ли кръвната ти група ще ти помогне да караш на зеленчуци и варива, дори и да има откъде да си ги набавяш).
- теорията за лектините и несъвместимостта им с определени кръвни групи е вярна, но лектини има във всички храни и уникалният на организъм отдавна си е изработил система, за да се справя с тях. И ако лектините кръжат из кръвоносните ви съдове и творят поразии, това отново е следствие от слабо храносмилане, а не от кръвната ви група.

Доводите са доста повече, но няма да ви заливам с тях. Ще ги прочетете сами. От моята гледна точка идеята за кръвните групи е поредният опит да се бяга от истинския проблем и вместо с неге вниманието ни да се занимава с облекчаването на последиците му.

И още нещо, което си помислих още при първия си досег до теорията за кръвните групи. Та нали ако кръвните групи бяха нещо толкова фундаментално, съществено за здравето ни, най-малкото древните китайци и индийци щяха отдавна да го знаят!

Бъдете здрави!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 27 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB