Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 6:23 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 05 Апр, 2008 2:09 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
Нарочно не се намесвам в дискусията, че ще изръся някоя глупост и после ще има обидени. :P

Аз на тема килца не се обиждам, нито пък се тревожа. Засега всичко си ми е наред.


Като гледам, почти целият форум се изреди да дава "умни" съвети (в най-баналната им форма) за правилен и здравословен начин на хранене.
Само ти, Алеко (да се свети името ти) :plz: :plz: :plz: беше така откровен да си кажеш: Ами когато ми се плюска, тогава ще си плюскам, щом като си ми е сладко!
Аз съм ЗА, пък нека ни оплюват, че... (еди каквото си там...). :P
Истината е, че никой, който не се храни "в Зоната", не се храни правилно.
Това го твърдя абсолютно отговорно и мога да го подкрепя с факти.
Освен това, този начин на хранене (не го бъркайте с диета, не е, доживотен начин на хранене е) е единственият качествен и сигурен начин да се отслабне без изобщо да изпитваш каквото и да било чувство на глад, да отслабнеш трайно, без "йо-йо" ефект, както и да балансираш идеално хормоналния си баланс до най-фино ниво.


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 05 Апр, 2008 7:58 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Каква е тази зона Готин, да не е мъртвата зона? Защото в нея наистина се отслабва, една торба кости остава от теб. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 05 Апр, 2008 1:39 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Kristi, :lol:

Gotin, би ли обяснил за каква 'зона' говориш и за какъв начин на хранене? :roll:


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 05 Апр, 2008 2:18 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз си мисля,че "зоната"е,някакво много опасно и интересно място, само дето не разбрах там яде ли се или не?и И дали gotin,не се закача за рубриката 'Любознателни ли сте". :P Ако може и аз искам да поясни.


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 05 Апр, 2008 10:11 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Аз си мисля,че "зоната"е,някакво много опасно и интересно място, само дето не разбрах там яде ли се или не?и И дали gotin,не се закача за рубриката 'Любознателни ли сте". :P Ако може и аз искам да поясни.

Зоната е опасна само за Алеко :P :P :P !


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 9:53 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Готин, успях да прочета обяснението ти. Благодаря за отговора. Тъй като няма да си купя въпросната книга, май няма да разбера "зоната" подробно. Но... ми се струва, че не се различава много от начина на хранене, които бегло описах по-горе. Както казах - това не е диета, а начин на живот и е също нелесно приложим във забързаното съществуване, което водим.
Куцо пиле, според моето скромно мнение, ти си отслабнала, когато си започнала да работиш, защото си променила начина си на живот, и въпреки, че не си променила храненето си, изразходваш повече енергия - резултата е - отслабване. Когато аз работих извън къщи и нямах семейство бях най-слаба. Ооох, колко отдавна беше това. Сега ще се запиша на курс по ориенталски танци, за да се опитам да се преборя с остатъците от последната ми бременност, които упорито си стоят, там, дето не трябва.


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 1:01 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
kristi написа:
Готин, успях да прочета обяснението ти. Благодаря за отговора. Тъй като няма да си купя въпросната книга, май няма да разбера "зоната" подробно.


Kristi, ако те спира фактът, че си във Франция, то това не е проблем, ето ти линк, откъдето можеш да си дръпнеш безплатно книгата (и всякакви още други) Зоната на д-р Бари Сиърс, а ако и това е проблем, дай и-мейл и ще ти я изпратя, само 375 К е. :)

Линкът е премахнат. Вероятно нелегално съдържание!


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 4:37 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
gotin написа:
Зоната е опасна само за Алеко :P :P :P !


Да, наистина! Докато се опитвах да прочета написаното от д-р Едикойси, така огладнях, че си направих дебел сандвич с луканка и грюер. :P


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 5:39 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Благодаря ти Готин :) , но няма смисъл. Аз така или иначе няма да имам време да я прочета, а и да намеря време, на практика е невъзможнo да накарам цялото семейство (5 бр) да яде едно и също нещо. Така че ще си остана с моята концепция, която поне успявам да следвам що-годе и при мен има резултат.


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 6:50 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
gotin написа:
Зоната е опасна само за Алеко :P :P :P !


Да, наистина! Докато се опитвах да прочета написаното от д-р Едикойси, така огладнях, че си направих дебел сандвич с луканка и грюер. :P

:facelick: :knife: :yami: Направо ми разби сърцето...:facelick: Надявам се, че между тях си сложил и мъ-ъ-ъничко хлебец... :P


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 06 Апр, 2008 11:51 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
gotin написа:
Алеко написа:
gotin написа:
Зоната е опасна само за Алеко :P :P :P !


Да, наистина! Докато се опитвах да прочета написаното от д-р Едикойси, така огладнях, че си направих дебел сандвич с луканка и грюер. :P

:facelick: :knife: :yami: Направо ми разби сърцето...:facelick: Надявам се, че между тях си сложил и мъ-ъ-ъничко хлебец... :P


Да, две филийки препечен ръжен...


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 30 Май, 2009 10:18 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2009 9:50 am Съб
Мнения: 1
Location: Варна
Всички знаем, че не е добре да се яде сериозно след 16 часа, но ние и през деня нямаме време да се наслаждаваме на храната както ни се иска..Вкарваме набързо нещо/ вредно/- често дори забравяме за яденето... Остава ни само една вечеря-да се отпуснем у дома, да похапнем вкусно, да поговорим на спокойствие... А на сутринта , като погледнем в огледалото - си обещаваме за пореден път - да не вечеряме късно....никога.... :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 30 Май, 2009 10:44 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Така си е Вихрушка (добре дошла във форума) - грешни сме всички, какво да правим. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Хранене вечер
Сготвено на: 30 Май, 2009 5:46 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Вихрушка написа:
Всички знаем, че не е добре да се яде сериозно след 16 часа, но ние и през деня нямаме време да се наслаждаваме на храната както ни се иска..Вкарваме набързо нещо/ вредно/- често дори забравяме за яденето... Остава ни само една вечеря-да се отпуснем у дома, да похапнем вкусно, да поговорим на спокойствие... А на сутринта , като погледнем в огледалото - си обещаваме за пореден път - да не вечеряме късно....никога.... :lol:


Мда-а-а, едно удоволствие ни остана за през деня и някой му се вгледа и на него... :lol:
Вкусното хранене е като слушане на хубава симфония от гениален пкомпозитор.
Важното е, обаче, да имаш слух...
Ако нямаш (гастрономски), няма начин хапването да не е в "чалга"-стил.
Но аз не вярвам в нашия сайт да има такива... :P


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB