Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:03 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Ное, 2008 10:04 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
В момента живея сам. Искам да си наготвя повече и да си замразя, защото иначе или ми омръзва ужасно много или се разваля, а не мога да се занимавам ежедневно.

Какво мога да замразя и да разчитам, че няма да му се промени вкуса много от замразяването? Идеята е да вадя от фризера и да слагам в микровълновата. Като идея/предложени нарязан и опакован на парчета кекс може да ми върши чудесна работа за закуска.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Ное, 2008 11:33 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
achko написа:
В момента живея сам. Искам да си наготвя повече и да си замразя, защото иначе или ми омръзва ужасно много или се разваля, а не мога да се занимавам ежедневно.

Какво мога да замразя и да разчитам, че няма да му се промени вкуса много от замразяването? Идеята е да вадя от фризера и да слагам в микровълновата. Като идея/предложени нарязан и опакован на парчета кекс може да ми върши чудесна работа за закуска.

Ще ти дам една-две идеи.
Вземаш 1 кг. чиста телешка кайма (от хигиенна гледна точка, но ако не ти пука за холестерол и т.н. гадости, праскай направо каквато ти харесва на душата...), 2 големи глави лук, 3 с.л. олио или зехтин, една голяма връзка магданоз, нарязан на ситно, половин кг. картофи, сол на вкус, черен пипер - също. Аз, лично, вместо сол ползвам подправката на МАГИ - Вълшебен вкус - Десет зеленчука, в нея има всичко, което ти е необходимо.
Измесваш каймата със ситно нарязания лук, настърганите на ситно ренде картофи (ако искаш, направи два варианта - с картофи и без), магданоза, олиото и всички подправки.
Готовата кайма затваряш в кутийки от малък маргарин, като не ги пълниш до горе, а до средата и като ги напълниш, правиш с пръста дупка в средата - необходима е,


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 8:35 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
За кекса не знам как ще бъде като размразен, но можеш да си замразиш супи или някакви манджи, примерно пълнени чушки, гювеч, мусака. Правиш по една тава и слагаш, като изстине добре, в пликчета. Бухаш във фризера, после вадиш и затопляш в микровълнестата.
Пържоли не бих замразявал в готово състояние, те стават бързо и като са сурови.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 11:00 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Ще си позволя да се намеся по темата със замразяването на готовите храни, тъй като покрай малкия и неговите манджи натрупах доста опит.
Можеш да замразяваш всякакви манджи, които не съдържат картофи, защото след размразяване кулинарно обработените картофи стават на нищо - пълен отврат. Така че ти препоръчвам да не замразяваш мусака и гювеч, а примерно телешко с грах или със зелен фасул, мусака, но с тиквички, тиквички огретен, пълнени чушки, кюфтета с бял или червен сос, всякакви супи без картофи. Можеш да си замразиш за закуска примерно млечна баница/макарони на фурна. Но закуските принципно се правятт по-лесно и бързо и не е нужно да чакаш нещо 10-15 мин да се замрази в микровълновата при положение, че за същото време можеш да си направиш закуска.
Картофи винаги можеш да си направиш за 15 мин в микровълнова (аз ги правя по една много удобна технология, но това са подробности). Ако не ти се занимава с белене, можеш да си ги замразиш обелени и нарязани, но не обработени.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 11:56 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ленчето е напълно права за картофите, не се съобразих с това.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Ное, 2008 12:28 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пелмени и сосове за спагети.
Домашните са в пъти по-вкусни от купените.

Това за кексовете ми хареса, може да се замразяват и малки кексчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Ное, 2008 11:45 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
Я кажете боба дали може да се замразява и размразява, че бабината рецепта да киснеш един ден и тн. ми е много досадна за половин кило боб? Дали не мога да си сваря 2 кила за салатка?


Иначе със сигурност ще реализирам замразена шкембе чорба. Въртят ми се из главата и някакви картофки (на филийки) със сметана и яйце ама не знам как да вкарам вътре и мръвката :)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Ное, 2008 11:59 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ачко, бобът може да се замразява, но с картофите няма да се получи.

Опитвал ли си консервиран сварен боб (не сготвен, а само сварен)? И за салати, и за манджи и чорби е чуден.
Макар че съм противник на разни готови неща, консервираният боб е сред малкото блага на цивилизацията, които одобрявам.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Ное, 2008 12:19 am Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
Супер

За картофите идеята е по-скоро нещо като замразена сурова мусака, но всъщност кюфтетата на готиния я заместват.

Все пак може ли да съществува нещо като замразен суров пататник?


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Ное, 2008 11:07 am Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Само сготвените картофи стават гадни като ги замразиш. Ако ги настържеш на едро като за пататник и ги бухнеш в едно космическо пликче във фризера, мисля, че нищо няма да им се случи. Но яйцата е по-добре да сложиш в последния момент, а не преди замразяването.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Ное, 2008 8:19 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
На яйцето нищо му няма като се замрази :) Идеята е да го имам готово и да мога замразено дори да го сготвя. Ако трябва да размразявам сурови картофи за да си сложа яйцата и млякото, ще ми е по-лесно да изчистя и настържа тия от шкафа.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Ное, 2008 12:11 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
achko написа:
На яйцето нищо му няма като се замрази :) Идеята е да го имам готово и да мога замразено дори да го сготвя. Ако трябва да размразявам сурови картофи за да си сложа яйцата и млякото, ще ми е по-лесно да изчистя и настържа тия от шкафа.

Факт! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB