Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:30 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Дек, 2008 10:31 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Маце, не се притеснявай, защото това че може имаш IgE антитела към нещо, не значи, че непременно ще направиш автоимунно заболяване. затова се препоръчва на хора, които вече имат някакъв проблем или на такива, които имат много висок риск, за да може да се влияе на състоянието И от гледна точка на храненето.
За алергиите при децата знам, че правят някакви изследвания (най-често се прави кръвен тест при алергия към белтъка на кравето мляко - АБКМ, но при неизвестен алерген... просто незнам за кръвни тестове, а само за стандартните кожни алергични проби), трябва да проуча въпроса.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Дек, 2008 10:05 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Лени написа:
затова се препоръчва на хора, които вече имат някакъв проблем или на такива, които имат много висок риск, за да може да се влияе на състоянието И от гледна точка на храненето.


Е да де.
Както и да е. Знам още, че е трудно на деца до определена възраст 4 - 5 години да им се изследват каквито и да били алергии, но нямам представа защо е така. Един от кръщелниците ми беше свръх алергичен до 5 годишна възраст, сега е надраснал всичко и няма проблем на 6.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB