Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:24 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 03 Юли, 2004 7:48 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Дайте идея за летни детски ястия, десерти , закуски.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Детски ястия
Сготвено на: 03 Юли, 2004 11:10 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Първото, за което се сещам, е че децата по правило не обичат месо - те много по-добре от нас усещат кое е добро за тях и го различават безпогрешно. Като малка твърдо отказвах всякакво месо. Синът ми беше по-тактичен и не отказваше на бабите, но най-откровено го плюеше, дори старателно замаскирано и пюрирано /правеше го много аткрактивно и със замах :lol: /. А Учителят Дънов казва следното: "Онова дете, което се храни с пита, печена в жарава, има сто пъти по-голяма възможност да стане някой виден професор, отколкото това дете, което се храни с пасти, шоколад и сладки" Е, едва ли е имал предвид само буквалния смисъл.
През лятото има такова невероятно изобилие от плодове и зеленчуци!Скромният ми опит показва, че децата много ги обичат сурови или съвсем леко задушени и на едри парчета - ясно да се вижда кое какво е. Чувала съм и следната реплика в 13ч. "Не може ли да не обядвам, а да закусвам пак?" Т.е. човекът искаше сурови плодове и някакво сирене, а не сготвено ястие.
Друго, което определено им доставя удоволствие, е сами да си приготвят храната - не нещо особено, а даваш например цял домат, обелена краставица и почистена от семките чушка и той си ги реже или си ги хруска цели. Също много трябва да се внимава с подправките - детските вкусови усещания са много по-интензивни от нашите, необременени са от години ядене, пиене, а при някои и пушене :?
Като детски десерт много подходящи ми се струват предложенията на Raza за видовете млека с ориз, също и всякакви видове плодове, гарнирани с кисело мляко или сметана, млечни шейкове.


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 04 Юли, 2004 10:09 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ето какво намерих пък аз
http://www.maxima.bg/bg/library/zadoma/689%20soka/XX.htm
На мен ми текат лигите като го чета да не говорим за децата
Иначе съм съгласна с to4ica и при синът ми важат същите правила.. :D
Много обича да поомага вее(на 2години и2-3 месеца) осбено за крем и кексче или супа "Маги" :wink: Много обич да гледа рекалмит и понякога за да го примамя да си хапне му казвам ,че супата или манджата е "Маги" и тогава всичко е наред.. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 06 Юли, 2004 5:06 am Вто 



За месото и при мен е така,не иска да го яде, а само го дъвче докато му вземе душата :lol: и после го плюе, затова приготвям супи от бульона или варен ориз, но вместо вода наливам бульон. И предимно ястия с кайма.


  
 
 Рецепта: Кремчета
Сготвено на: 11 Юли, 2004 3:08 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Скоро бесняха из къщи кръщелникът ми и разни други дребни фигурки, които горе-долу минават безпрепятствено под масата :lol: И си поръчаха "малки сладки кремчета". След кратко чудене се сетих за ракиените чашки на баба ми, от които и без това никой не пие, защото са по 30мл. Направих им най-обикновен ягодов пудинг и го охладих в тези чашки, после обърнах крема в чинийки. С по една ягодка отгоре. Ядоха ги като бонбони. После си дадох сметка, че за техните размери пудинг в обикновена чаша е все едно за нас да е в кофа :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 11 Юли, 2004 4:26 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Супер ме изкефи тази идея!!!Какъв пудинг ползваш?
Този на Доктор Йодкер дали си заслужава?Специално крема Галета е много хубав.
Ако правиш домашен дай малко инфо.. :wink:


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 11 Юли, 2004 5:14 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Беше точно "Д-р Йоткер", на мен не ми харесва особено, но те май не подбират много :wink:


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 11 Юли, 2004 5:20 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси ,за идеята много е интересна !.След като не е на някъква голяма висота този пудиннг, ще го маправя с обикновенно нишесте :)


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 11 Юли, 2004 5:35 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Да ти кажа идеята за чашките ми дойде от рецептата на Raza "Сирене с маслини". И възрастните обичаме разни малки тарикатски нещица... Както каза един приятел наскоро "Трябва да се обръща внимание на малките неща..." :wink:


 Profile  
 
 Рецепта: Детски ястия
Сготвено на: 11 Юли, 2004 5:42 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ейй бях забравила ,че ще ги правя тези как да ги нарека -тимбалчета ,мерси че ме подсети! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB