Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:48 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Юли, 2004 7:57 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Юли, 2004 11:26 am Пет
Мнения: 35
Location: Добрич
Киселото мляко на баба ми е недостижимо по причина, че беше приготвяно от натурално овче мляко без никакви добавки в него...прясното мляко което се предлага в момента е със съмнително съдържание пък и много рядко може да се намери овче...но въпреки това става многократно по-добро от киселото мляко на данон например

рецептата:
прясно мляко, кипва се, можете да продължите веднага, но имайте предвид, че колкото по-гъсто искате да стане киселото ви мляко толкова по-продължително трябва да варите...оставате да се охлади до температура колкото да можете да издържите топлината му с пръст...прибавяте на компотен буркан по 3-4 супени лъжици кисело мляко...разбърквате добре и затваряте буркана...оставате го да изстине бавно...може да го постигнете като го поставите в хладилна чанта или завиете бурканите с одеало например...
това е ....баба ми правеше и сирене ама имам много бегъл спомен за това

има вероятност да не стане киселото мляко ако го заквасвате при прекалено висока температура...тогава бактериите умират...ако е пък много студено...бактериите не можат да се размножават...можете да заквасите млякото с киселото което сте направили вчера или онзи ден, но можете да повтаряте процедурата не повече от 3-4 пъти....след това трябва да си купите от магазина кофичка за да обновите популацията и да започнете цикъла отново


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Кисело мляко
Сготвено на: 27 Юли, 2004 10:34 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Разбрах си грешката вече, благодарение на теб. Бяха ми казали на литър мляко 1с.л.кисело мляко и то въобще не се закваси. Само дано уцеля температурата, че май това е тънката работа


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юли, 2004 12:33 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Сирене в мляко си е класически катък. Колкото до правенето на кисело мляко най-добре се получава в тенджери тип Цептер - тези с дебелите дъна


 Profile  
 
 Рецепта: Кисело мляко
Сготвено на: 31 Мар, 2007 10:31 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Мар, 2007 4:04 pm Пет
Мнения: 3
Майка ми го държи на топло в лекичко затоплена и изключена фурна, като я проверява да не изстине (ако изстине, пак леекичко я подгрява). Само киселото мляко "Елена" успява да й даде закваска.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB