Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:31 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
 Рецепта: Пиле в кесия
Сготвено на: 17 Дек, 2007 5:01 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Това е едно от "чудесата" в моето детство - печеното пиле в кесия на баба ми! Ставаше много сочно и с невероятно апетитно запечена кожичка от всички страни. Не мога да го сравня с днешните пилета на грил, по-вкусно ми се струва, ама то и времето и годините си казват думата вероятно.

1 изчистено от въпрешностите и перата пиле (по стечения на обстоятелствата и бройлер става)
1 голяма кесия (онези кафяви пликове от амбалажна хартия, в които слагаха продуктите в плод-зеленчука едно време)
мазнина (баба ми ползваше олио в големи количества)

Пилето се измива и се намазва с мазнина. Кесията също се намазва старателно и повсеместно с мазнина. Пилето се слага в кесията, кесията се завръзва с дебел конец (и тъй като рацете ви са мазни, конецът сещо се омазнява). Кесията се слага в подходяща по размер тава. Пече се в предварително загрята фурна. Тук обаче идва въпросът "колко време". На баба ми в печката ставаше за повече от час, но и да искам не мога да си спомня каква точно електрическа печка имаш тогава (преди 20 г.!). Подозирам, че в съвременните печки ще стане за окло час.

(Аз самата не съм го правила, по простата причина, че когато започнах да се увличам от готвенето, тези хартиени кесии одавна бяха изчезнали от ежедневието.)


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Пиле в кесия
Сготвено на: 17 Дек, 2007 6:12 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Meg написа:
(Аз самата не съм го правила, по простата причина, че когато започнах да се увличам от готвенето, тези хартиени кесии одавна бяха изчезнали от ежедневието.)


Ама хич не си права! По селата в смесените магазини все още се ползват такива! :P


 Profile  
 
 Рецепта: Пиле в кесия
Сготвено на: 18 Дек, 2007 4:31 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
А някои си донесохме от щатско такива кесии за такива пилета. :lol:

Рецептата е много добра, аз добавям сол и по малко черен и червен пипер.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB