Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:01 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Фев, 2005 12:03 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Рецептата е на Пенка Чолчева, по-стара от тази нямам :oops:
На 1 кг захар се предвиждат 80-85 дребни орехчета.
Орехчетата се обелват (с ръкавици, че няма измиване от кафявата боя) до бялата им част и се накисват във вода, подкиселена с 2-3 лъжички оцет. Кипват се в 2-3 води, за да поомекнат и се извлече горчивината им. След всяко изваряване се заливат със студена вода. Отцеждат се добре и във всяко орехче по желание се поставя парченце портокалова или лимонова коричка, предварително полусварена. Така приготвените орехчета се пускат в сироп (1 кг захар с 400-500 мл вода) и се варят на слаб огън в широка тенджера, докато сиропът се сгъсти толкова, колкото според вас е необходимо. 3-4 мин преди да се свали сладкото от огъня, към него се прибавя 1 чаена лъжичка (8 г) лимонена киселина.


Last edited by biskvitka on 28 Фев, 2005 9:41 am Пон, edited 3 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2005 1:57 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:kiss: Бисквите,обожавам те!!Това ми е любимото сладко.. 8) Нямам търпение да станат орехите и го почвам!!
Бях остана с впечатлението ,че е по пикава работа..нещо със син камък,пък плакнене до полуда.. :-? ,обаче този варинат изгелжда много по -лесен.
Мерси! :knife:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2005 4:31 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina, много се радвам, че и ти го харесваш 8).
На мен любимите ми сладка са от портокалови кори и от тиква (е това с тиквата наистина е пипкаво) и май ще започна да събирам корички.
Ох, горката ми талия...


 Profile  
 
 Рецепта: БЛАГОДАРНОСТИ
Сготвено на: 27 Фев, 2005 2:42 am Нед 



Благодаря за рецептата, щом станат орехчетата ще я приложа, имах обаче и някакви спомени за киснене във вар, но това може би е било в други случаи. Баба ми правеше също много хубаво сладко от дренки.
За талията не се притеснявай, повечето в този сайт предполагам могат да и дадат определение , като часта от тялото с най-голяма обиколка.


  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2005 8:09 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ЦЕНИТЕЛ написа:
...имах обаче и някакви спомени за киснене във вар, но това може би е било в други случаи...

Това с кисненето във вар се прилага при сладкото от тиква (поне аз така знам :oops: )

Сладкото от дренки с почистени от костилките плодове ли е?

Относно талията - засега все още не е най-голямата обиколка (макар че имаше и такъв момент), но със сладката, които споменаваш, май натам вървят нещата :lol: (щото аз обичам и да готвя, и да похапвам)...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2005 1:40 am Пон 



Сладкото от дренки е без костилки. Спомням си даже едни тръбички с които се вадеха костилките.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB