Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:46 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Май, 2005 11:33 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
1.200 кг ябълки се обелват и настъргват.
3 ч.ч. брашно (по 200 мл) се смесват с 3-4 с.л. кисело мляко, бакпулвер на върха на лъжичката (мисля да опитам следващия път с амонячна сода, докато не са я забранили и тук), 6 с.л. разтопено масло (това е около 2/3 пак. от тези по 125 г), 1-2 с.л. олио и малко хладка вода. Тестото се премесва бързо и се разделя на две различни по големина части.
Разточват се две кори. От по-голямата се оформя дъното на пая, като се прави и странично ръбче. Върху нея се слагат леко отцедените настъргани ябъки, които в този момент се смесват с 1 ч.ч. захар (200 мл) и канела на вкус. Отгоре се покрива с горната кора, като двете кори не се защипват.
Паят се пече в загрята до 190 градуса фурна.
Малко преди да порозовее, се нарязва на ромбчета. После се допича.
Поднася се изстинал.
В началото е твърд, като престои малко, омеква.
Най-вкусни са страничните кори - там сокът се е карамелизирал и те са по-твърди.
Свекърва ми го съхранява няколко дни в пластмасова кутия в хладилника (тя е човек с изключителна воля 8)). При мен такива неща остават за следващия ден, ако ги пека след вечеря :mrgreen:

Забележка: количеството захар зависи от това, колко са сладки ябълките и колко сладко обичате.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Май, 2005 12:43 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Е, те това е рецепта за ябълки! Кви са тез оцети?! Ако няма да е ракийка, поне нещо сладичко да е! Ох, пак се окапах. :knife:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB