Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:49 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Май, 2005 11:26 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
продукти:
1кг.карфиол/замразен
150гр.бяло пил.месо
300мл.прясно мляко
2бр.яйца
200гр.извара
50гр.настърган кашкавал
1 суп.лъж.ситно нарязан магданоз
20гр.краве масло за намазване на тавичката
чер.пипер и сол на вкус
Приготвяне: Почистваме карфиола измиваме го и го накъсваме на розички. Сгорещяваме в тенджера подсолена вода и бланшираме карфиола за 4-5 мин. Отцеждаме и го обливаме със студена вода. Нарязваме пилешкото на кубчета. В купа изсипваме изварата, пр.мляко, яйцата и магданоза. Разбъркваме, посоляваме, чер.пипер на вкус. Загряваме фурната на 200 градуса. Намазваме тавичката с масло и нареждаме в нея карфиола и предварително свареното пил-месо. Заливаме с яйчно-млечната смес и поръсваме с настъргания кашкавал. Печем 30-35 мин.
По желание ако не сте на диета пил. месо може да заместите с колбас или бекон. Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Май, 2005 8:58 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вили, много апетитно звучи! Смятам да я правя, макар че в момента не съм на диета.
И аз като Алеко си мисля, че това ястие може да се приготвя и с броколи, а защо не и с брюкселско зеле? (Ще опитам и трите варианта, но още от сега подозирам, че всичките ще са много, много вкусни! :yami:)
Благодаря ти, че се сети и за диетичното форумче :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Май, 2005 3:36 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравейте!Радвам се,че ще ви хареса.Разбира се,че някои от съставките могат да се заменят и експериментира в готвенето.Есента когато има варена царевица добавям и от нея.Може грах,салатен тънък зелен боб.Винаги имам във фризера по няколко пакета.Просто кой с каквото разполага и по свой вкус.И все пак има гозби които изискват определената рецепта и начин на приготвяне.Но ние специално не сме претенциозни така,че пробваите!По добре парите да ги даваме за храна отколкото за лекарства.Мисля,че ще се съгласите с мен.Поздрави Вили.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB