Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:28 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Фев, 2008 12:09 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много простичка рецепта за стар грах събразно проперъките в натуротерапията

за 2 порции (като основно ястие):

- 1 ч.ч. стар грах
- 1 малък морков (ползвам предварително нарязани и замразени моркови за улеснение)
- 2 средни или 1 едър домат
- 1 ч.л. сушен лук (количеството е твърде малко за да се реже пресен, но ако има останал и той става)
- 1-1,5 ч.л. червен пипер
- щипка копър
- щипка магданоз
- равна ч.л. риган
- малка скилидка чесън
- 1 ч.л. зехтин

Грахът се накисва за 8-12 часа в 2-3 чаши вода. Сварява се и се проплаква под течаа вода (ако има отделени люспи, могат да се изхвърлят). В тиган с малко вода се задушат нарязаният на ситно морков и лука. Прибява се грахът и ако водата е извряла, още малко вода. Добавя се червения пипер и се оставя да поври малко на слаб огън. Добавят се зелените подправки. Междувременно се настъргва доматът (доматите), ако пуснат много сок, той частично се отделя. Настърганите домати се прибавят в тигана и при непрекъснато разбъркване се готви още 1-2 мин. (за доматите не е добре да се обработват топлинно!). Ястието се сваля от котлона и към него се добяват зехтина и много ситно нарязания чесън. Разбърква се добре и е готово. Нужда от сол не се усеща.

На мен ми беше много вкусно, но съпругът ми не го хареса (той не обича особено грах, още повече когато е стар...)


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Мар, 2008 3:45 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Прибавих към тази рецепта и една печена чушка (червена), нарязана на по-малки парченца. Стана още по-добре :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB