Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:55 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Юни, 2005 6:41 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Разбъркайте добре 2 с.л. брашно, 3/4 ч.л. сол, 1/4 ч.л. черен пипер, 1 ч.л. олио и 3/4 чаша бира.
Оставете сместа покрита в хладилника за 2 часа.
Нарежете на среднодебели резенчета голяма глава лук.
Загрейте 1 пръст олио в дълбок тиган.
Разбъркайте престоялата панировка, потапяйте всяко лучено пръстенче и го пържете в загрятото олио. След около минута го обърнете на другата страна.
Пържете още една минута, докато пръстенчетата придобият златистокафяв цвят.
Извадете и поставете върху салфетка, за да се отцедят.
Посолете преди да сервирате.
Прекрасно мезе за бира или гарнитура за всякаква скара. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2005 10:11 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
След катерене на стената в университета обичайнонсе отбиваме наблизо в "Мания" и ядем такива лукченца с бира. Винаги ми е било интересно как се прави това и най-сетне ми стана ясно, но сега пък ме мъчи въпросът как така ги догаждат лученцата еднакви по големина?


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2005 1:39 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Готин, един личен въпрос: колко са дебели твоите пръсти (и по-точно онзи, с който измерваш олиото)?
Питането ми е сериозно. Напоследък пръстите ми толкова изтъняха, че олиото, измерено с пръстче, не достига :oops:.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2005 3:30 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Готин, един личен въпрос: колко са дебели твоите пръсти (и по-точно онзи, с който измерваш олиото)?
Питането ми е сериозно. Напоследък пръстите ми толкова изтъняха, че олиото, измерено с пръстче, не достига :oops:.


[hide]Ауууу! Да не би да гладуваш?[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2005 10:17 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Готин, един личен въпрос: колко са дебели твоите пръсти (и по-точно онзи, с който измерваш олиото)?
Питането ми е сериозно. Напоследък пръстите ми толкова изтъняха, че олиото, измерено с пръстче, не достига :oops:.

8) 8) 8) Току-що си измерих пръстчето-показалец с линийка, оказа се скромните 2 см.
Значи, когато аз пиша 1 пръст олио, значи 2 см. :) :) :)
Предлагам всички във форума да си измерят пръстчетата и да дадат тази съкровена и много важна технически информация, за да се знае при четене на техни рецепти.
Аз поставям началото.
Обаче, да се знае и факта, че винаги предупреждавам какъв е пръста - хоризонтален или вертикален, че да не стават грешки, особено с концентриран алкохол...
Защото съвсем различно е когато някой те попита "колко уйски да ти сипя?", ти скромно да отговориш "Ами-и-и, едно пръстче...", ама да покажеш вертикално...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2005 10:21 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Jasen написа:
След катерене на стената в университета обичайнонсе отбиваме наблизо в "Мания" и ядем такива лукченца с бира. Винаги ми е било интересно как се прави това и най-сетне ми стана ясно, но сега пък ме мъчи въпросът как така ги догаждат лученцата еднакви по големина?


Най-вероятно от нарязания лук вземат по две еднакви кръгчета от резенче, а останалото отива за друго готвене.
По мое мнение, разнообразието радва окото.
(А същото в мненията радва пък мисълта...)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юни, 2005 8:36 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
gotin написа:
...Предлагам всички във форума да си измерят пръстчетата и да дадат тази съкровена и много важна технически информация, за да се знае при четене на техни рецепти...

Мислех да го направим на срещата - така ще използваме една линийка, за по-сигурно 8).

При мен в горния край на медиалната фаланга (средната костичка) на показалеца е 11 мм, а в долния край на същата (т.е. в по-дебелата част) е 13 мм.

Сега разбрах, защо се излагам в пърженето... (не че пържа кой знае колко често :mrgreen:)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юни, 2005 5:18 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
При мен в горния край на медиалната фаланга (средната костичка) на показалеца е 11 мм, а в долния край на същата (т.е. в по-дебелата част) е 13 мм.
Сега разбрах, защо се излагам в пърженето... (не че пържа кой знае колко често :mrgreen:)


:shock: Ами че то това не е сериозна и уважаваща себе си "фаланга", а си е една "фалангичка" просто... :)
Ама не се притеснявай, много мазното никога не е било на добро...
"Малко мазнини - повече здраве!"
та си карай с "фалангичката" като мярка. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB