Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:44 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 01 Юли, 2005 8:10 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:300гр.гъби,1суп.л.пил.бульон,1ч.чаша ориз,2суп.лъж.краве масло
1глава лук,1стрък целина,магданоз,сол,чер.пипер на вкус
Приготвяне:Лукът и целината се нарязват на ситно.Слагат се в йенска тенджера,прибавя се маслото и се задушават 2 мин.в микровълнова.Измитите гъби се нарязват на по-едри парчета.Слагат се при лука,посоляват се и се варят 5 мин.След това се добавя оризът,налива се бульонът.Вари се на по-ниска степен докато оризът поеме течността.Готовото ястие се поръсва със ситно нарязан магданоз и се добавя за гарнитура или се сервира като предястие.Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юли, 2005 9:25 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
vivagd написа:
1суп.л.пил.бульон,1ч.чаша ориз


Една супена лъжица пилешки бульон на 1 чаена чаша ориз?
Дали не е грешка?


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 9:28 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравей!Една лъж.пил.бульон е в течно състояния,а не лъж.натрошен или кубче....Остатъка се долива с вода.Може и цялото количество от течноста да е бульон/зел.,пил.,тел.,гъбен/по избор.Количеството също е по избор.Зависи кой как консумира ориза.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 11:21 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ужасно обичам ориз с гъбички! Ама никога не бих се сетил да го правя в микровълнестата. Все в тиган си го правя.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 2:56 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Здравейте!Може и да не съм разбрала но вие днес нямахте ли среща някъде по Витоша.Е ние си нямаме планина ,но пък ще прескочим за едно следобедно къпане на морето.А що се отнася за гъбите с ориза в микровълнова,още миналата седмица ви уведомих,че ще пробвам този начин на готвене и резултата е отличен.Въпрос на вкус.На нас ни хареса.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 3:26 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Тук в момента вали, а някои хора не можахме да идем на пикника поради ремонтно-домашни пречки.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 6:49 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll:Съжалявам за лошото време.При нас беше много топло,а също и морската вода.Сега към 18,30ч излезе доста вятър.Разбрах от телевизията,че се е изсипал голям порой и градушка.Лошо не можеш да управляваш природата.Малко неприятно е когато си в ремонт,но след това човек се чувства по-добре в собствения си дом.По цял ден се занимавам със строителство,но накрая с удолетворение виждаш резултатите от труда си и благодарността на хората.Дай боже на всеки да има хубав и уютен дом.И поради малкото свободно време с което разполагам се мъча да приготвям бързи,лесни и вкусни ястия.За сега микровълновата си влезе в действие.Поздрави Вили.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 8:01 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
vivagd написа:
:roll: Здравей!Една лъж.пил.бульон е в течно състояния,а не лъж.натрошен или кубче....Остатъка се долива с вода.Може и цялото количество от течноста да е бульон/зел.,пил.,тел.,гъбен/по избор.Количеството също е по избор.Зависи кой как консумира ориза.


Много силно се извинявам, Вили, но по никакъв начин когато се пише "1 суп.л пилешки бульон" не се подразбира, че това е сух или течен пилешки бульон и че трябва да се долее с някакво (колко точно) доста голямо количество вода.
Трябва да се внимава в тези неща, в рецептите нищо не се подразбира, всичко трябва да се укаже най-коректно, за да може и най-начинаещия да повтори успешно твоята рецепта. И всички евентуални двусмислия и неясноти също трябва да се избягват точно по тази причина.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юли, 2005 8:50 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
А как се вари ориз в микровълновата? Колко течност се слага и трябва ли да се бърка по време на готвенето?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юли, 2005 11:41 am Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Аз сложих една чаша ориз около 250гр. и две чаши течност.Разбърках добре и включих микровълновата за 5 мин.Мощноста и е 1200 вата.След това пак се разбърква и още два пъти по 2,5 мин.Може би зависи от мощноста на фурната.Мисля,че има различни от 600,700,800,1000... и с по голяма мощност.Моята е LG комбинирана с тостер и за сега съм много доволна.Някъде бях чела,че при приготвянето на гъби с ориз част от течността може да бъде прясно мляко или бяло вино но не съм пробвала.Но докато си пиеш кафето гледаш как се готви и експериментираш.Поне аз продължавам с пробите.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB