Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 10 Апр, 2024 9:33 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 3 мнения ] 
Message
 Рецепта: Мезе от виме
Сготвено на: 15 Дек, 2005 10:08 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
На някой може да му прозвучи странно но лично аз го пробвах при един мой познат от Ракитово и останах много доволен.Вземаме виме /най добре е да е от неиздоена юница/ и го сваряваме в тенджера под налягане поне 1 ч.Ако е с ципа я обелваме и свареното виме натриваме с настърган кромид лук,черен пипер и кимион на вкус.Оставяме да престои в хладилника 24 ч след което го нарязваме на тънки парченца и сервираме с питие по избор.Получава се нещо като шунка.Първоначално аз се отнесох с пренебрежение към това мезе но след като го опитах останах очарован.Пробвайте и Вие!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 10:50 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хайде сега пък ти! Тук в София младите юници с лопата да ги ринеш! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Дек, 2005 9:31 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Ное, 2005 10:40 pm Пон
Мнения: 11
Фидера, ти нас за "мезе" ли ни вземаш с това мезе, или са си направили гаргара с теб в Ракитово? Няма такова животно "неиздоена юница". Алеко може да го търси по Софията колкото си иска, ама аз съм селско чедо и знам, че кравата трябва да роди първо /да се отели/ и тогава има мляко във вимето. Това и в речниците го пише.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB