Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:05 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Фев, 2006 6:44 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Печени чушки с мед и бадеми

8 печени чушки
4 с л зехтин
2 скилидки чесън (тънки филийки)
25 г бадемови филийки ( бланширани бадеми)
2 с л течен мед
2 с л оцет (бял)
2 с л ситно нарязан магданоз ( копър)
сол
черен пипер

. Чушките се обелват и се нарязват на неголеми парчета...
. В тигана се загряват 4 с л зехтин ..
. Добавят се тънките филийки чесън...
. Около 4 мин на много бавен огън ( 1 степен при мен) се пържи чесъна...
. Отстранява се от котлона ....
. Добавят се бадемите, меда, оцета и магданоза....
. Омесва се добре ...
. С така приготвената смес се заливат чушките...

** Lusenda беше писала и как се пекат чушките.. но мисля, че това в България е излишно..Пък и аз правих от консервираните готови чушки.. Нямах магданоз.. затова копър.. Освен това след като снимах видях печения сусам.. останал малко от хляба и поръсих с тях чушките.. Вкусно !!!


Добър Апетит !!!

Image


Attachments:
Запеченые перцы с медом и миндалем .jpg [60.35 KiB]
Downloaded 374 times
 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2006 7:13 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
А, бе, умееш да глезиш твоите хора.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 12:46 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Онзи ден направих тази салатка, но забравих да споделя.
Резултат беше следният: Аз я одобрих страхотно, малкото маче гледаше леко накриво, но отваряше уста, а Мацин най-категорично заяви, че не му харесва.
Моята поправка към рецептата беше, че сложих само една лъжица мед и пак беше ултра сладко. Иначе се възползвах и от добавката на Марабу за печения сусам.
Ако някога Мацин ме ядоса ще я направя пак. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 1:07 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Браво Маце, и аз така ги тормозя. Никакви пържени кюфтета докато не си изядат камамбера със боровинки. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 1:29 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Абе, другарки! Вместо да тормозите съпружеските си тела и деца с такива неща, защо не ги пращате на мен? Така хем ще имате мир в семейството, хем ще нахраните един гладен човек и ще получите душевно удовлетворение. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 3:15 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Алеко написа:
Абе, другарки! Вместо да тормозите съпружеските си тела и деца с такива неща, защо не ги пращате на мен? Така хем ще имате мир в семейството, хем ще нахраните един гладен човек и ще получите душевно удовлетворение. :mrgreen:

Само не разбрах - кое да пращат - чушките или съпружеските тела и децата ? :lol: :lol: :lol: ( Щото пак ще нахранят един човек- себе си и определено ще има и душевен и всякакъв друг мир наоколо) :lol: :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 3:15 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пробвайте рецептата със зелени чушки и мед на вкус. Те не са сладки за разлика от червените и комбинацията е много интересна.

В заведение ядох зелени чушки, пълнени с катък, размесен с малко мед - много добър резултат.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 4:30 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Пробвайте рецептата със зелени чушки и мед на вкус. Те не са сладки за разлика от червените и комбинацията е много интересна.

В заведение ядох зелени чушки, пълнени с катък, размесен с малко мед - много добър резултат.


На мен комбинацията ми хареса с червените.
Да си призная честно зелените чушки ги употребявам, когато няма червени. Въпреки, че и тях ги обичам. Може и да пробвам следващият път със зелени.
В интерес на истината често добавям мед в разни салати, но определено в по-скромно количество и тогава се приема добре.
Алеко, тормозът се налага, за да се види "кой командва тука". :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 6:44 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Лени написа:
Алеко написа:
Абе, другарки! Вместо да тормозите съпружеските си тела и деца с такива неща, защо не ги пращате на мен? Така хем ще имате мир в семейството, хем ще нахраните един гладен човек и ще получите душевно удовлетворение. :mrgreen:

Само не разбрах - кое да пращат - чушките или съпружеските тела и децата ? :lol: :lol: :lol: ( Щото пак ще нахранят един човек- себе си и определено ще има и душевен и всякакъв друг мир наоколо) :lol: :lol: :lol:

Лени, има много логика в думите ти. Само трябва да се разберем с Маца една по една ли ще ги пращаме или накуп? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Окт, 2008 6:45 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И като ми ги пратите вашите съпрузи и деца, ние тримцата ще седнем да извъртим едно 3-5-8, а дечурлигата ще ги оставим на кака им Стефи да ги забавлява.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Ное, 2008 8:00 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
И като ми ги пратите вашите съпрузи и деца, ние тримцата ще седнем да извъртим едно 3-5-8, а дечурлигата ще ги оставим на кака им Стефи да ги забавлява.


Ако е за 3-5-8 ще дойда аз, пък жената да гледа детето :)
В къщи аз съм запаленият картоиграч, което обаче не означава, че мога да ги играя. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Ное, 2008 9:01 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Лени написа:
Алеко написа:
Абе, другарки! Вместо да тормозите съпружеските си тела и деца с такива неща, защо не ги пращате на мен? Така хем ще имате мир в семейството, хем ще нахраните един гладен човек и ще получите душевно удовлетворение. :mrgreen:

Само не разбрах - кое да пращат - чушките или съпружеските тела и децата ? :lol: :lol: :lol: ( Щото пак ще нахранят един човек- себе си и определено ще има и душевен и всякакъв друг мир наоколо) :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: Лени, това ми легна право на сърцето - личи си, че жена с опит в семейния живот го казва. Лично на мен, мечтата ми от 15 години е да отида някъде самичка за една седмица, ама все не ме огрява. ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB