Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:36 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 25 Юни, 2006 3:39 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ето, обещаната рецепта за патладжанената салата на "Егур,Егур".Източникът отново е същия -Юлиан Дюлгяров,главен готвач на ресторанта.

Карнъ салад (Салата корем)


Необходими продукти: (1 салата)

1 патладжан -средно голям
50 гр. краве сирене
1 домат
1 ч.л. горчица
2 стръка пресен босилек
1 ч.л. мед
1 ч.л. оцет балсамико
30 мл. зехтин
1/2 малка глава лук
мазнина за пържене
сол (за патладжана)
маслина за украса

Начин на приготвяне:

Патладжана се обелва на ивици и се нарязва на кръгчета дебели 1 см. Посолява се и се оставя настрана да му изтече горчивия сок. Изпържва се в сгорещена мазнина до златисто, оставя се да се отцеди от мазнината в/у кухненска хартия и да изстине.
Подреждаме парчетата патладжан в подходяща чиния, намазват се с приготвения предварително сос (от зехтина, горчицата, меда, балсамикото и половината опт босилека нарязан наситно - всичко това се пасира заедно). Върху патладжана се поръсва натрошеното сирене и се посипва с нарязания наситно лук. Върху тях се поставя нарязания на кубчета домат, поръсва се с наситнен босилек и украсява с маслина.

Приятен апетит! :)

П.С. Аз използвах бял балсамико и козе сирене, за съжаление лъжичката с меда ми беше малко препълнена, което в съчетание с по-сладникавия вкус на оцета... дойде в мааалко повече, :oops: така че, внимавайте!
Иначе салата е страхотна и е много засищаща... аз лично можех само нея да вечерям. Ще я правя цяло лято. ;) Изпържвам си повечко патладжан, бам в хладилника и на другия ден идеално охладен с ледена ракийка... майко мила. :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB