Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:59 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Дек, 2004 12:18 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Имах една глава цвекло и се чудих, какво да правя от него. Реших да поглезя себе си и да направя винегрет само за моя милост 8) (останалите вкъщи ядат цвекло само задушено със сметана :-? ). Сварих два големи картофа (нямах по-малки), обелих ги горещи и докато изстинат, сложих цвеклото да се пече в микрото (измито, подсушено, надупчено с вилица и увито в хартийка-а трябвае да го сложа в чиния и да го захлупя!) за 6 мин. (За тези, които засега нямат микровълнова, предлагам, докато печете нещо във фурната, да мушнете в малка съдинка цвеклото и да му намерите място там някъде из необятната шир на Мечтата ;) ) Цвеклото загоря, защото междувременно си приказвах с една приятелка :cry: , но това, което остана от него, беше достатъчно за салатата. Нарязах картофите и цвеклото на кубчета, добавих една краставица от туршия, малка глава лук и шепа нарязано кисело зеле, сипах олио и разбърках. Сол не сложих, защото и зелето, и краставицата са много солени. После се сетих, че можех да сложа варени моркови, грах или зрял фасул, но и без тях си беше вкусно. Има и вариант със сельодка, само че аз досега не съм го правила.
И сега най-смешното - съпругът ми, който не обича цвекло, се справи почти сам със салатата. Каза, че като е печено цвеклото, не е никак лошо.
Благодаря, Raza, за идеята за печено цвекло! :kiss:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Дек, 2004 4:49 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) ;) Бисквитке...постоянно отправяш предизвикателства!!
Значи цвекло съм пробвала само в борш..и определено поради землистия му мирис и сладък вкус не е в класацията ми за любими зеленчуци..обаче сега както си го описла ще взема да се пробвам :) .Звучи апетитно!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2004 1:47 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Опитай сурово настъргано цвекло, с чесън, сол и лимон , разбито с половин кофичка сметана....Чесъна притъпява специфичниа вкус на цвекло, а салатата хрупка и има свеж и приатен, леко сладък вкус, а колко витамини има......!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2004 1:58 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Дадено! ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 10:53 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Понеже сезона на тази салатка е точно сега, а пък ние за последните три дни си я правихме два пъти, реших да ви напомня за нея. Та като свършат киселото зеле и киселите краставици, да си кажете: "Ей, добре, че беше тоя Лейзи (и Бисквитката), та и ние да хапнем хубава салата през зимата".


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 11:23 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
Понеже сезона на тази салатка е точно сега, а пък ние за последните три дни си я правихме два пъти, реших да ви напомня за нея. Та като свършат киселото зеле и киселите краставици, да си кажете: "Ей, добре, че беше тоя Лейзи (и Бисквитката), та и ние да хапнем хубава салата през зимата".

Бравос, значи! И въобще е добра идея да си напомняме отвреме-навреме разни неща, които се губят в дебрите на времето и кулинарните ни фантазии... Аз ще пробвам суровия вариант на Вещицата - да си призная, досега сурово цвекло не съм яла :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2006 11:34 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
И баба прави такава: картофи , цвекло, лук. кисела краставица, кисело зеле , сол и олио... Вкусно ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Яну, 2006 8:25 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
marabu написа:
И баба прави такава...
Баба знае най-добре...


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Яну, 2006 6:48 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Направих малко подобрения - добавих сварен зрял фасул, а за заливка използвам сос винегрет.

И най-важното - количествата вече са по-сериозни ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB