Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:53 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 02 Авг, 2007 11:08 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Не мога да не споделя с вас новата ми мания! От почти 2 месеца съм на специален хранителен режим с цел отслабване! :mrgreen:
Според този режим - един път на ден трябва да се прави такава палачинка :mrgreen:
Днес гощавах колежките си с по едно парченце и след като те казаха, че е доста вкусна, реших да я споделя с вас.
Освен, че на мен ми е вкусна - много е полезна и става за 2 мин.! :pan:
Рецептата е следната:
1 яйце се разбива, прибавят се 1 суп. лъж овесени трици и 1 суп. лъж. пшенични трици /може и суп. лъж. обезмаслена извара, но може и без нея/ Всичко се разбърква /няма нужда с миксер, става и на ръка/ и се изсипва в нагорещен сух /може с капка олио/ тефлонов тиган. Поръсва се малко със самардала, запича се от двете страни. Намазвам или с обезмаслена извара, или със сирене Exquisa - диетично. Навива се като палачинка и това, заедно с кафето е закуската ми. :)
Според режима, на който съм - всеки ден трябва да се приемат тези трици /но не и в по-голямо количество/, които съдържат важни фибри и освен това действат страхотно на перисталтиката! :mrgreen:
На мен ми е много вкусно, надявам се и на вас да ви хареса! 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 11:56 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хмммм... не звучи зле. Все едно корнфлейкс с яйце. :mrgreen: Ама аз бих добавил няколко резена печено телешко примерно или нещо такова. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 12:14 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
мммм... това влиза в диетата :P
Въпросът е да са само протеини!
Но не може с нещо сладко :( Никакви мазнини и въглехидрати!
И алкохол не може!
Ама след време ще може! :jump2:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 1:08 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ех, вие жените, ще се побъркате с тези диети! Няма файда от тях, не го ли схванахте? :P

А освен това не мога да спра да повтарям, че никой мъж не харесва торба с кокали!


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 1:40 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Ех, вие жените, ще се побъркате с тези диети! Няма файда от тях, не го ли схванахте? :P

А освен това не мога да спра да повтарям, че никой мъж не харесва торба с кокали!


Радвам се, Алеко, че има и такива като теб, да мислят хубави неща за нетолкова кльощавите жени, но е истина, че в момента са на мода торбите с кокали.
А за палачинката - мисля още довечера да забъркам една, но смятам да пропусна самардалата и да я заменя с чубрица. Първо, защото не харесвам самардалата, второ - защото обикновено тя е доста солена, така както се продава, а пък доколкото разбирам идеята е да е диетична палачинката.
Но ако rossi_rossi каже, че без нея не може, ще я сложа.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 1:53 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Алеко написа:
Ех, вие жените, ще се побъркате с тези диети! Няма файда от тях, не го ли схванахте? :P

А освен това не мога да спра да повтарям, че никой мъж не харесва торба с кокали!


Радвам се, Алеко, че има и такива като теб, да мислят хубави неща за нетолкова кльощавите жени, но е истина, че в момента са на мода торбите с кокали.


Това ви го вменяват модните журнали и FTV. Ама попитай първия срещнат мъж на улицата кого по харесва - Джей Ло или Кейт Мос - и ще разбереш при мъжете кво е на мода.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 1:58 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Маца написа:
Алеко написа:
Ех, вие жените, ще се побъркате с тези диети! Няма файда от тях, не го ли схванахте? :P

А освен това не мога да спра да повтарям, че никой мъж не харесва торба с кокали!


Радвам се, Алеко, че има и такива като теб, да мислят хубави неща за нетолкова кльощавите жени, но е истина, че в момента са на мода торбите с кокали.


Това ви го вменяват модните журнали и FTV. Ама попитай първия срещнат мъж на улицата кого по харесва - Джей Ло или Кейт Мос - и ще разбереш при мъжете кво е на мода.


Тук ще ме прощаваш (извинявайте, че зацапах темата), но аз нито чета журнали нито гледам въпросната ТВ. Гледам вкусовете на мъжете около себе си. И на мен ми се струват малко извратени, но няма да си заравяме главите в пясъка я. Пък и диетите са нещо хубаво ако са ти вкусни. На мен лично ми се отразяват добре само когато храната, която ям е поносима и вкусна.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 2:20 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
:) Маца, разбира се, че може с чубрица! То най-добре да е без нищо, защото солта задържа вода. Забелязала съм, че когато вечер хапвам нещо солено - сутринта съм задържала на тегло, а понякога и съм качила! :evil:
Само че това не е диета, а един дългосрочен режим. Мисля си, че най-важното е самите ние да се харесаме, а не да мислим за мъжете - те ни харесват! Но аз специално го правя за себе си! Заради себе си отказах и цигарите преди няколко месеца! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 2:32 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Уфф, с вас не може да се спори! Отивам да изям една тлъста свинска пържола! :P Пък вие си диетувайте!


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2007 2:39 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
Уфф, с вас не може да се спори! Отивам да изям една тлъста свинска пържола! :P Пък вие си диетувайте!

Наздраве! :)
Аз ще си направя палачинката пък! :pan:
Но ще я пробвам с чубрица! 8)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB