Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:54 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 19 Сеп, 2007 1:35 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Имах си печена пъстърва и се чудех каква гарнитура да спретна.
И ето това се получи:
400 гр. броколи
1 яйце
1 л. брашно
300 гр. сирене
250 гр. прясно мляко
40 гр. масло
1 щипка сминдух
1 щипка кимион.
кашкавал за рендосване.


Сварих леко броколито (те). Междувременно разбих яйцето, добавих брашното, сиренето, млякото. Разположих отцеденото броколи в йенска тенджера, отгоре нарязах на малки парчена маслото, полях със сиренената смес. Поръсих със сминдуха и кимиона и запекох във фурната за около 30 минути. След това отгоре настъргах известно (прилично) количество кашкавал и леко го оставих само да се разтопи.
Стана страшна манджа. Докладваха ми, че детето отказало рибата (а то е известен рибояд) и нагъвало само от броколито.

уточнения: 1. Не сложих никакви зелени подправки, защото нямах, пък и не бях много наясно какво ще се получи от зелен зеленчук и зелени подправки.
2. Правила съм този вариант и със сини и други сирена и сметана, много е вкусно, но става много по-тежко ( и доста запичащо, за тези, които имат съответните проблеми).
3. Можех да добавя и малко изостанало свинско филе, но целта беше да е гарнитура към рибата и някак не исках да цапам броколито с месо. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Сеп, 2007 12:05 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Мацо, това е чудно! Снощи го направих, но само с 30-тина грама рокфор, щото само това имаше:) Другият път ще добавя малко картофки и ще стане още по-богата гарнитура. В снощния случай си подходи с вратни пържолетки.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Сеп, 2007 1:28 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Мацо, това е чудно! Снощи го направих, но само с 30-тина грама рокфор, щото само това имаше:) Другият път ще добавя малко картофки и ще стане още по-богата гарнитура. В снощния случай си подходи с вратни пържолетки.


Радвам се, че го одобряваш Пиле. Всъщност на мен любимо ми е броколи, карфиол, моркови, грах и заляти със топени и сини и зелени ( :) ) сирена, с една кофичка сметана, леко запечени във фурната.
Всичко търпи развитие, не съм се замисляла за комбинацията с картофи,
ще взема да пробвам идеята ти следващия път.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Сеп, 2007 2:39 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
О, как, картофите придават хранителност :) А ако се добави и месценце си става пълноценна манджа :mrgreen: Сметана, сметана другия път ще сложа!
какво ли не може да се направи с едно яйце, мляко и брашно...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB