Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:34 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 04 Май, 2008 1:44 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
И при мен видеото сработи без проблем. Номерът с авокадото е да е добре узряло, не презряло, и не гумено. Много трудно се улучва такова нещо на нашия пазар. Понеже го ползвам за заместител на мазнината в салатите, често купувам и като цяло съм попадала на два "сорта" - едното е като на видеото, хубаво, наситено зелено отвътре и с доста тъмна кора; другото е с по-гладка и по-светла кора, а отвътре е доста светло зелено. За мен знак за зрялост е когато на пипане не е савсем твърдо; ако е по-меко, може и да е презряло (токава се разкашква много лесно и трудно стои на кубчета или ленти, но ако е за пасиране няма проблем :) )
Най-общ синтез на видеото: избира се зряло авокадо, разрязва се с нож на две по дължина (като се обикаля костилката); едната половина се отделя с въртеливо движение; за изваждане на костилката от другата се стиска леко 2-4 пъти в дланта (от различни ъгли) и след това костилката излиза много лесно с побутната с нож или лъжица. С голяма кухненаска лъжица се издълбават целите половинки от кората и после се режат сперед нуждите. Нарязаните парчета се съхраняват във вода с лимонов сок, за да се опазят от окисляване.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Май, 2008 5:36 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 18 Мар, 2007 11:08 am Нед
Мнения: 8
Супер предястие, ще се пробва непременно.

IPA, чуден линк си дала.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB