Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:20 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
 Рецепта: Юнашка салата
Сготвено на: 14 Юли, 2004 9:18 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз лично си купувам сушен корен от едно магазинче на "Женския пазар"(от лявата страна близо до спирката на трамвая),мисля че съм виждала такъв и в магазинчето за подправки на пазар"Младост" и двете са доста богато заредени откъм подправки.. 8) В 1 магазин продават и насипно капучино и кафе.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 8:36 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Джинджифил на прах е доста далече на вкус от пресния или настъргания. Ама "като няма риба и цацата е риба". Преди известно време аз също си купих на прах, но никой у дома не хареса вкуса му - така си стои бурканчето.... Дори и синът ми, който е любител на пикантната храна не го употребява. Но имам един друг съвет. Купете си озахарен джинджифил (от китайски или индийски магазин). Когато правя зелена салата или салата със зеле го нарязвам на ситно и прибавям към нея. Опитайте и вие - вкусът е невероятен!
-------
Личи е китайски плод, с много силен фруктов аромат. Един от най-ароматните плодове които съм срещала (след пасифлората). Тъй като е рядко срещан, а и го продават само сезонно (точно сега , в средата на лятото може да се намери прясно личи), може да се замести с друг ароматен плод - праскови, ягоди, ананас.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB