Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:13 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 06 Юли, 2004 11:13 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Хората от Ориента имат навика да кръщават най-обикновени неща с невероятни имена, да наричат например съпруга си "Господарю на мечтите ми, Повелителю на сърцето ми, Слънце на моите дни, което запленява взора ми със сияйните си златни лъчи..." и т.н., и т.н., та реших и аз да правя така :lol: Това води до известно разнообразие и определено до завишена консумация! На въпроса "Какво ще мезваме с мастиката?" отговорих: "О, Властелине на най-тайните ми сънища,

ЛАДИИ ПО КРИСТАЛНАТА РЕКА
Разрязах надлъжно големи зелени маслини без костилки. Във всяка половинка сложих предварително накисната в оцет обелена бадемова ядка /купих ги обелени/, половин чаена лъжичка изцедено кисело мляко и най-отгоре половин филенце хамсия, завито на охлювче. Тези ладийки плуват безпрепятствено по кристалните вълни на мастиката...


Last edited by to4ica on 26 Ное, 2005 10:16 am Съб, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2004 11:28 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
to4ica написа:
например въпроса "Какво ще мезваме с мастиката?" отговорих: "О, Властелине на най-тайните ми сънища,

ЛАДИИ ПО КРИСТАЛНАТА РЕКА
Обелих и разрязах надлъжно големи зелени маслини без костилки. Във всяка половинка сложих предварително накисната в оцет обелена бадемова ядка /купих ги обелени/, половин чаена лъжичка изцедено кисело мляко и най-отгоре половин филенце хамсия, завито на охлювче. Тези ладийки плуват безпрепятствено по кристалните вълни на мастиката...


Браво, то не е любов то не е чудо :!: :!: :lol:
Хубаво ,че и двамата обичате мастика..,защото аз не я допускам много вкъщи та трябва да я внасят контрабанда.. :wink:
Горките...,но водка това е друго нещо ..

п.с. аз не съм виждала обелени бадеми ,за който незнае да кажа ,че много лесно се белят ако се накиснат в топла вода за малко..


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2004 11:37 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Тези ладии сигурно и по водка ще плуват :D . Колкото до бадемите - има по пазарите турски сергии за ядки и сушени плодове /поне на Графа е така/, там се намират, има даже и нарязани на люспи.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2004 11:38 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Наистина не съм виждала филирани бадеми никъде,за кой магазин точно става дума?


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2004 11:42 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Пазарчето на Граф Игнатиев, има ги на една сергия, има и огромно разнообразие от ирански сушени плодове в кутии. Бадемите са филирани сурови - стават за всичко.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юли, 2004 9:21 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Знам я тази сергия ,но никога не съм я разглеждала,заобикалям я старателно :) ,заради слабостта ми към подобни сергийки за сушени плодове и ядки..,винаги се изкушавам да си купувам неща, които не са ми в списъка за пазаруване.. :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB