Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:39 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Авг, 2005 12:48 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хайде и аз да ви пусна пак нещо, щото ще си кажете, че съм само консуматор! :eat:
Тази манджичка я научих в Германия, та затова я пускам тук.

Продукти за средно голямо гладнишко сборище:

750 г свинско бонфиле (по-хубаво става даже с контрафиле)
1 пак. бутер-тесто
300 г. гъбички - култивирани печурки, ама ако имате истински от гората, още по-добре
2 големи глави стар лук
2 скилидки чесън
1 с.л. масло
2-3 с.л. оливио
1 чаша Пино ноар за готвене
2 чаши Пино ноар за пиенье по време на готвенето (така де, и готвачът е човек, и той душа носи! :jump2: )
сол, пипер и каквито други подправки ви се нравят (примерно малце риган)

1. Измийте и подсушете мръвката. Шпиковайте я с чесън и я поръсете със сол, пипер и риган. Запържете до златисто от всички страни и оставете настрана.

2. В същия тиган запържете наедро нарязания лук. След като поомекне, добавете нарязаните наедро гъбички. Като им се изпари течността, ливнете отгоре една чаша винце и оставете да покъкри още малко, докато и виното поизври.

3. Намажете тавичка с малко масло и разстелете на дъното й част от тестото, без да го разточвате предварително. Изсипете отгоре гъбите и лука, поставете връз тях мръвката и загърнете с тестото. Ако трябва, добавете още един лист тесто, също неразточен.

4. Залейте с разтопено масълце и мушнете за 45 мин. във фурната на 200° С. От време на време поглеждайте да не ви загори отгоре, в такъв случай засилете долния реотан на фурната и намалете горния. Пече се докато тестото стане хрупкаво и златисто.

5. Реже се на филии, като в порцията трябва да има месо, тесто и плънка.

Като гарнитура препоръчвам картофки с чесънец, а за напитка - същото Пино ноар, с което сте си угаждали по време на готвенето, стига да е останало от него.

Да ви е сладко!


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2005 1:07 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Леле, леле... Прав си, от една порода сме. Обаче 2в.ч. за 45мин. ми се види твърде скромно...


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2005 1:43 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Леле, леле... Прав си, от една порода сме. Обаче 2в.ч. за 45мин. ми се види твърде скромно...


???
Мислиш, че няма да се опече? Честно да си кажа, не помня вече точно, отдавна не съм го готвил.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2005 3:06 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Имах предвид, че за да имам търпение да изчакам тази вкусотия, ще ми трябват повече винени чаши :oops: Но да ти кажа, съмнявам се, че месото вътре ще се опече със скоростта на тестото, може би е добре да се покрие с фолио, което да се махне накрая.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2005 3:29 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Имах предвид, че за да имам търпение да изчакам тази вкусотия, ще ми трябват повече винени чаши :oops: Но да ти кажа, съмнявам се, че месото вътре ще се опече със скоростта на тестото, може би е добре да се покрие с фолио, което да се махне накрая.


Добре де, може и 3 чаши! :lol:

Месото се опича достатъчно добре, нали преди това е запържено. Но може и фолио да се сложи за малко.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB