Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Ное, 2004 9:50 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Баница със сини домати и месо (пастел де меринджена)
---------------------------------------------------------------------
Пакет кори за баница, многолистно тесто или Фило.

1. Изпичат се 3 патладжана (сини домати), изчистват се, отцеждат МНОГО ДОБРЕ и се накълцват в хаванче или на ситно със сатър.
2. Полученото пюре се смесва с 2 с.л. олио, сол и черен пипер и се слага на слаб огън да се позадуши при непрекъснато бъркане. Прибавя се 300 - 400 г кайма и се задушава още 5-10 минути.
3. Снема се от огъня и като поизстине се добавя 1 яйце. Бърка се бързо за да не се пресече яйцето.
4. Корите се разделят на две части. Едната се разстила в намазнена тава, като помежду им се ръси олио (ако е с онези кори, като моите -тавата напръскана с вода и никакво олио между пластовете) , върху нея се разстила плънката и отгоре се слага втората кора, така че да се прищипе с долната кора. Набожда се с вилица, намазва се с олио и се пече.
4. Поднася се топла

Добър апетит!


Last edited by Raza on 24 Дек, 2004 7:43 am Пет, edited 2 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2004 11:23 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Raza написа:
Баница със сини домати и месо (пастел де меринджена)
---------------------------------------------------------------------

Снощи ги направих (не така цяло,а на банички) ...Страхотни станаха..Мерси за рецептата! :) :kiss:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2004 11:52 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
:( Много съм разсеяна, отново см забравила обясненията. Майка ми и свекърва ми точно така ги правят - банички , а не баница. Ама аз нали съм от мързеливото поколение, изобщо не се и сещам да се потрудя малко повече в кухнята! Дори баничките са по-хубави от баницата, по-пръхкави са и не се слягат.
Явно е, че ти си майстор в кухнята, удава ти се и имаш шесто чувство в кулинарията! Не е комплимент.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2004 1:52 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:oops: :oops: Благодаря ти, за милите думи..! :oops: Страшно много обичам да готвя и да опитам нови неща. Ако поне 2-3 пъти в седмицата не пробвам някоя нова рецепта не мирясвам! :mrgreen:

Аз пък, винаги се възхищавам на разни креативни личности, които владеят тайната на бързите и вкусни манджи. Просто не си представям как успяват да ходят на работа и да измислят все бързи, разнообразни и вкусни гозби. :idea:

На мен въображението ми се ограничава до яйцата в различните варианти и паста в различни варианти. :oops: :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB