Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:20 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
 Рецепта: Лучена фиеста
Сготвено на: 25 Сеп, 2004 4:47 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
Гледах едно предаване и ми хареса идеята за бързо приготвена вечеря.

Лучена фиеста
==========

Продукти: 1 патка, стар лук(колкото да се напълни вътрешността на птицата), и лук на малки главички.

Стария лук се нарязва, посолява и се напълва птицата, слагат с еняколко дафинови листа и се зашива. Запържа се в тенджера с мазнина до златисто-кафяв цвят. През това време се слага да ври вода в друга тенджера, като се слагат чер пипер и подправки по ваш вкус. След като се изпържи добре птицата се слага да ври в тенджерата с вода. След известно време се изважда, слага се в намазана с олио тава, намазва се с доматена паста и се запича.

В тенджерка се запържват цели главички лук, след като зтанат златисти се долива от бульона , в който се е варила патката, подправки по избор.

В друга тенджерка се запърват цели главички лук пак до златист цвят, сипва се ориз и вода( съотношение на 1 ч.ч. ориз , 1 и 1/2 ч.ч. вода), сол. След 20 мин. е готово.

Аз мисля да пробвам с пиле. Хайде , ако пробва някой да сподели мнение. Видя и се интересно и бързо ястие, при това малко по-нетрадиционен начин за приготвяне. :D


 Profile  
 
 Рецепта: Лучена фиеста
Сготвено на: 26 Сеп, 2004 1:35 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Доста нетрадиционо наистина за първи път чувам птица пълна с лук.. :? :) Страно е толкова лук с пиле ..макар ,че пилешката каварма е доста вкусна(тя стана популярна напоследък покрай рекламта на "Маги" :lol: ),но пълнено с лук...най-вероятно ще е вкусно..особено за баща ми ,който е любител на лука.. :wink: :)


 Profile  
 
 Рецепта: Лучена фиеста
Сготвено на: 26 Сеп, 2004 3:06 am Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
Да, изглеждаше много вкусно, а и нетрадиционно, пък и лесно на всичкото отгоре :wink: Сега ми хрумна, че оризът може да се нареди около птицата, нещо като гнездо.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB