Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:29 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 01 Юни, 2006 12:20 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Още една рецепта от готвача на "Егур,Егур" -Юлиян Дюлгяров. :) Супер проста и семпла рецепта ,а колко е вкуснаа...за да разберете това има 2 начина :twisted: - или се грабвате и отивате в ресторанта, или запретвате ръкави и спретвате рецептата :mrgreen: .А тя е:

Карнъ ярък


("Пълен корем")

Необходими продукти: (1 порция)

1 патладжан, средно голям
130 гр. кайма
1/2 глава лук
2 домата
1 вр. магданоз
сол
бял пипер
мазнина за пържене

Начин на приготвяне:
Срязваме патладжана на 2 , издълбаваме го и до посоляваме.Оставяме настрана за 10-ина минутки.
Нарязваме лука на ситно, пасираме единия домат и добавяме каймата ,половината магданоз (нар. наситно) и подправките.Задушаваме на умерен огън,като разбъркаваме от време на време, до получаването на еднородна смес.
Подсушения патладжан изпържваме от двете страни до златисто.Нареждаме в тава и пълним с плънката.Отгоре подреждаме нарязаните на кръгчета домати.Печем за 10 мин. в предварително загрята фурна на 220 градуса.При сервиране поръсваме с останалия магданоз.

Приятен апетит!

Аз го правих със ярешко, по- точно бутче.Поставих лука ,домата,магданоза и месото в робора и бръм,бръм. :) Признавам, макар да се получи много вкусно :facelick: , не постигнах този убйствен вкус, като от ресторанта.. :oops: Дължи се на 2-3 малки грешчици- главата лук (аз правих двойна доза) ми беше маалко по-голяма и се усещаше, не опитах доамтите, а се оказаха киселички и не задушавах достатъчно плънката, беше с една идея по-водна от необходимото. :-? Също така, искам да отбележа, че според мен трябва да се пече поне 15 мин. ,но предполагам зависи от фурната.Като извадих от фурната, капнах малко зехтин отгоре..така за аромат. ;)
Въпреки всичко съм много доволна.. 8) следващия път ще бъде съвършенна :mrgreen: .

П.С.Каймата по-рецепта е смес , но по моему с агнешко/ярешко е по-добре, така че ако имате възможност -опитайте този вариант. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 2:09 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ммммм, агнешко и патладжан е велика комбинация.

ludetinкa, а разните му подправки, които арменците толкова уважават не присъстват ли - кимион, бахар и подобни.

:roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 2:20 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Съдейки по заглавието, рецептата е турска, без значение, че се сервира в арменски ресторант.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 2:28 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Те и турците уважават такива подправки.
И близкия, и средния изток, за по-натам да не споменавам. ;)

[hide=Мистър,]
Знам, че сте чувствителен по темата.[/hide]

:lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 6:25 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
В рецептата други подправки ,освен бял пипер и магданоз, няма. :-? Направих кратака справка с чичо Гугъл ,но не намерих рецепта, в която да присъстват кимион и бахар -(ето 2 линка за доказателство.. :) ,към първия има и снимка..1 и 2 ). Ти естествено можеш да добавиш каквото пожелаеш.. :) ,сигурно ще му отива . ;)
След като се разписа в темата за "Егур,Егур" ..явно си го посещавала, :) съветвам те следващия път като отидеш да го опиташ, в оригинал- божествен е! :facelick: А после може да го ъпгрейднеш по свой вкус. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 9:12 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Благодаря за отговора и линковете.

:)

[hide]ludetina,

след патладжанените рулца с млечен пълнеж, салатата с патладжан, домати и бяло сирене и магданозените кюфтета не можех да опитам нищо, следващия път :mrgreen: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 10:18 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Понеже в рецептата не се казваше какво се прави с издълбаната част на патладжана..аз я вложих в нещо любимо 8) .

[hide]IPA,благородно ти завиждам за вкусотиите ,които си опитала.. :) т.е. за патладжанените..те са ми голяма слабост. 8) Аз за салтата с патладжани и сирене също имам рецептата - "Карнъ салад" ("Салата корем").В най скоро време ще я опитам и ще я пусна. :mrgreen: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юни, 2006 11:23 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Благодаря за хубавата рецепта.
Стана страхотно, нищо не съм променяла освен каймата - сложих пилешка / не намерих ярешка /.
И патладжаните не ги пържих, а ги запекох в тава, намазани с олио. Ипов напълно ги одобри.

:) :)


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2006 10:42 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Е, щом Ипов е одобрил, ще спим спокойно! :mrgreen: :) Радвам се, че ви се е харесала! 8) Опитайте я следващия път и в оригинал!
Днес правих Карнъ салад...божествена е! Рецептата утре! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB