Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:58 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 06 Окт, 2007 10:23 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Тази рецепта я преписах на две-на три от едно от двете кулинарни предавания преди 7-8 години - или е било Вкусно или Бон Апети. Честно нямам спомен, може би Вкусно, защото Бон Апети се появи по-късно.
Та, имаше някакъв кулинарен конкурс за рецепта от книга (художествена литература).
Това е от едно произведение (забравих кое) на Юго.

Рецептата:
Телешкото си е стандартно - вари се (пече се) по избор е както начина на обработка, така и частта от телето. (Може в книгата да е посочено точно, но нямам и бегъл спомен.)

Жълтия, яйчен сос:

олио
брашно
прясно мляко 1 ч.ч.
1 л. горчица
3 жълтъка
майонеза
кисело мляко
черен пипер
сол

Стандартно се прави. Запържва се брашното в олиото, долива се бавно млякото и се прибавя 1 л. горчица.
След като леко се сгъсти и изстине се прибавят 3-те жълтъка и се бърка на слаб огън няколко минути да се досгъсти.
Като отново изстине се прибавят майонезата, киселото мляко, черния пипер и солта.
Това е.
Сервира се студено.

Сега уточненията:
Както се забелязва от пръв поглед мерки има само на 2-3 неща. Така съм ги записала в бързината. Факт е, че всеки път става независимо колко ще сложа.

Относно студентото сервиране - ми както дойде - и студено и топло сме го яли става всякак.

Подозирам, че това ще се окаже някакъв световноизвестен сос, на който обаче не му знам името. Така че, извинете ако има повторения.

Цялата рецепта се получи много мъглява, но пък е доста вкусно и затова се осмелих да споделя.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB