Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:26 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 13 Яну, 2005 11:24 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Popovers е вид закуска от тесто за палачинки. Пече се в специална форма или във форма за мъфини.

Формите трябва да са високи, за да не се излеят рopovers от тях. Направих ги в малки стъклени чашки за водка. (Ако и вие използвате чаши, те трябва да са от дебело стъкло, със здрави ръбчета и без мехурчета, за да не се счупят)

Това е класическия вариант за попоувъри. В тестото може да се добавят кашкавал, захар, шоколад и др. Различните добавки не позволяват на тестото да се надигне толкова, колкото когато е без тях. С кашкавал стават по-хрупкави.

За 6 големи или 12 по-малки:
1 1/4 ч.ч. хладко прясно мляко
1 1/4 ч.ч. брашно
3 големи яйца, със стайна температура
1 с.л. разтопено масло
1/2 ч.л. сол

Фурната се нагрява до 230 градуса (450 по Фаренхайт). Формичките се намазват с масло или маргарин и се наръсват с брашно. В оригиналната рецепта се препоръчва да се сложи хартия за печене, но и без хартия при мен не се залепиха.

В голяма купа се пресява брашното, смесено със солта. Отделно се разбиват яйцата с млякото и разтопеното масло. Към сухата смес се прибавя течната. Бърка се не повече от една-две мин.

Тестото се изсипва във формите, до 2/3 от обема им. Popovers се пекат на 230 градуса 15 мин, след това температурата се намалява на 180 градуса (350 F) и се пекат още 20 мин или докато се зачервят. През това време фурната не се отваря, за да не спаднат рopovers. ( :( При мен не се надигаха и се наложи да включа турбо вентилатора, не всичките съставки бяха затоплени до стайна температура).

След като се изпекат, рopovers се цепват с остро ножче отстрани за да излезе горещия въздух и да не стоят мокри и се изваждат от формите. Сервират се веднага - с масло, кашкавал, сладко, течен шоколад и т.н. Отвътре трябва да са кухи и в тези кухини могат да се слагат добавките, които обичате.


Attachments:
popover.jpg [47.81 KiB]
Downloaded 293 times
 Profile  
 
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 13 Яну, 2005 2:04 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Уф,аз съм на диета,а ти даже и снимка си постнала..да ме измъчваш.. :evil:
Само да свърши и ги почвам.. :facelick: :knife:


 Profile  
 
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 13 Яну, 2005 5:49 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Снимката е върху любимата ми покривка за чай, т.е. идеята е човек да покани гости, а не да ги излапва сам. Много са вкусни, макар че точно тези не станаха особено красиви (особено сравнени с хубавците от сайта за мъфини - мисля, че там ги видях :oops: )
По повод на диетата - в popovers почти няма мазнина, дори срещнах рецепта съвсем без такава (шепнешком: бях забравила за маслото и в последния момент сложих няколко капки олио в тестото). Плънката просто я пропускаш и толкова. Все едно ядеш омлет, но е по-вкусно.


 Profile  
 
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 13 Яну, 2005 8:12 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Quote:
да покани гости, а не да ги излапва сам..

Тези са в утрешната програма, много красиви изглеждат, а сигурно и са толкова вкусни. Никакво намерение нямам да поканвам гости. Кротко и тихо ще си ги излапаме сами.


 Profile  
 
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 21 Яну, 2005 12:06 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Направих ги и за плънка избрах деликатесно сирене по рецепта на Raza с копър. :facelick: .
Знаеш ли малко приличат на Йоркширски пудинги) преди да се напълнят), поне моите де...Много вкусно се получи. Мерси и на двете ви! ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Popovers
Сготвено на: 21 Яну, 2005 10:20 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina написа:
Quote:
Знаеш ли малко приличат на Йоркширски пудинги...


:?: А може ли да попитам какво представляват Йоркширските пудинги?

Много се радвам, че ти харесаха. Моето дете отказва дори и да ги опита :( . Твоето яде ли ги?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB