Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:56 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Апр, 2008 12:46 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Продукти;
225гр. брашно
2 скилидки чесън
сол,щипка кимион
250мл. прясно мляко
1 яйце
2 глави кромид лук нарязан на полумесеци
2 зелени люти чушки,ситно нарязани
олио за пържене
Пресейте брашното,добавете чесъна,солта ,кимиона,,сипете млякото и яйцето и объркайте тесто,
Лука се изпържва за няколко мин. , докато омекне леко,и заедно с лютите чушки се прибавя към тестото.
Загрявате маслена баня ,загребвате със супена лъжица от сместа и пържете като обръщате непрекъснато докато покафенее.Няколко минути.
Сервира се горещо ,със сос от гъсто кисело мляко със джоджен или пресен кориандър,сол и черен пипер.
Само за любители на индийската кухня.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2008 6:06 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Това не е ли вариация на панирани кръгчета лук, само дето пастата за паниране е с други подправки.

Тестото на гъстота не трябва ли да се получи като кексово.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2008 7:06 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Различно е от панираните лучени кръгчета.Тестото е по близко до палачинковото.Лука предварително е топлинно обработен за малко разбира се така ,че да остане леко хрупкав.И като го прибавиш към тестото става по скоро като бухтички с лук ,малко грубо казано.Не съм писала ,че е хубаво да се прави в маслена баня,и след това да се изцеди върху дом. хартия,мисля ,че това го знаете.Пикантно става ,точно индийска кухня.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2008 8:19 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Много са вкусни, стават точно като пикантни бухтички с лук. Препоръчвам ги , макар да не съм ги правила отдавна.
В "Уверени в кухнята" ги препоръват с пикантен сос от кисело мляко , кориандър и джоджен и черен пипер. Аз обикновенно ги правя с любимият ни сос от кисело мляко( + малко майонеза), джоджен/ копър, чесън и черен пипер и нарязана наситно краствица.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 5:13 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Снощи го направих и отговорно заявявам, че е голяма вкусотия. Благодаря за рецептите на миш маш и Кристи. :flow:

Image


Attachments:
ccDSCI0164.JPG [70.05 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 5:25 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Поздрави.Че са вкусни знам,ама снимката ти е по хубава даже от оригиналната от която съм взела рецептата.Само искам да попитам сода сложила ли си или не?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 6:02 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Веднага всичко си признавам. Сбор са от двете рецепти - нямах прясно мляко, Кристи не беше споменала течност, гледах и видеорецепти на г-жа Манджула и смело сложих вода, нямах люти чушки и сложих чили, след кратка чуденка няма ли да изглежда спихнато добавих малко бакпулвер, че содата ни мирише. И си станаха точно като бухтчики.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 6:21 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Веднага те захапвам - как може да пускаш такива снимки, сега ще точа лиги неизвестно докога :mrgreen:
Един сериозен въпрос, обаче: тези бухтички как се понасят от гастритни стомаси? Или предварителното запържване на лука снижава склонността му на дразнене?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 6:59 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Куцо пиле написа:
Веднага те захапвам - как може да пускаш такива снимки, сега ще точа лиги неизвестно докога :mrgreen:


Ми много ми харесаха и не се сдържах. :P


Куцо пиле написа:
Един сериозен въпрос, обаче: тези бухтички как се понасят от гастритни стомаси? Или предварителното запържване на лука снижава склонността му на дразнене?


Лука не дразни, но ако имаш проблем с лютото - намали или махни, но да знаеш че няма да е същото.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB