Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:33 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Яну, 2005 11:50 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз не съм виден познавач на руската кухня и затова не мога да си кажа "компетеното " мнение по въпроса "какъв е произхода?".Обаче съм опитвала различни видове варени теста с плънка (равиоли,тортелини,шуей цзяо,цзяо цзъ,бао цзъ,варенки и пелмените ,които приготвя свекърва ми), и тези които бисквитка прпоръчва като плънка наистина се доближават до китайските (цзяо цзъ) ,но там освен изброените продукти има и скариди и зеле и са без мащерката ;).
Горното го казах само за протокола,аз самата видоизменям рецепти докато ги докарам точно по мой вкус пък били и те традициони..:)

И така най-накрая успях да ги направя.И определено са едни от най-вкусните "варени неща" ,които съм яла!(аз ще си ги наричам "Пелмените на биквитка" пък без значение пелмени ли са или нещо друго).Този копър в тестото е много идеен :) !Много карсиви се получиха ,ама си поиграх доста докато им докарам идеалната форма.Направих цяпата доза ,но половината замразих,защото само аз и мъжът ми обичам подобни изделия..което ме подсеща ,че и от него получаваш заслужени овации. :mrgreen: :cheers:Много ,много ти благодаря,че сподели рецептата си с нас! :kiss:

п.с. Поли ,знаем за любовта ти към руската кухня,обаче всяка готвачка видоизменя повечето рецепти според собствения си и на семейството вкус (предполагам ,че и ти го правиш).В карайна сметка не е ли по важно да ни се услади ястието, от колкото да е приготвено точно по традиционния начин?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2005 2:12 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Намерих подробно описание на процеса на правене на пелмени ето тук.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
Меча стъпка 0

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB