Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:39 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 12 Май, 2008 10:31 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
250гр. пресен спанак
3 домата
1литър сос бешамел
200гр.сирене чедър или кашкавал
щипка индийско орехче
около 1 кг. замразени зеленчуци, броколи,бейби моркови,бейби царевица, грах, объл зелен фасул.
1с.л. галета
Спанака се бланшира и отцежда добре.Доматите се обелват и нарязват.
Соса бешамел се разделя на 3 части.Към едната се прибавя спанака и се прави на пюре.Към втората се добавя част от сиренето ,а към 3та индийското орехче.
Наредете слоевете зеленчуци и сосове за предпочитане в прозрачна огнеупорна тавичка.Като реда е следният.
Броколи,домати и бял сос,после моркови и зеленият сос,царевицата,грах и зеленият фасул и най- накрая соса със сирене.Отгоре се поръсва със останалото сирене и галетата и се пече около 25 мин. или докато се получи кафява коричка.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Май, 2008 7:52 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Отгоре се поръсва със останалото сирене и галетата и се пече около 25 мин. или докато се получи кафява коричка.


Фантастика! Направо разкош... :facelick: :yami: :clap:
Направо си умирам за такъв тип ядене. Нито тежко, нито много леко, става за ядене и топло, и студено.
Сигурно Алеко (и някои други нам познати) ще си добавят по някое и друго кИфтенце или пържолка, но това ще бъде само като гарнитура към това вълшебство...
От всичкото само морковите нещо не ми пасват в комбинацията. Вместо тях, аз бих притурил съвсем накрая, след като е поизстинало малко, известно количество люспи (не настъргано) пармезан.


 Profile  
 
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 14 Май, 2008 11:05 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Каква по народност е тази рецепта? Прилича ми на нашенски гювеч по френски (заради бешамела, разбира се). Много ми харесва, но освен мен, никoй няма да го яде в къщи - всеки ще намери вътре по някакъв зеленчук, какъвто не яде. Жалко. :(


 Profile  
 
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 15 Май, 2008 10:32 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз пък в момента събирам сили (и зеленчуци) да я направя. Само ми се ще да изключа доматите. Дали това няма да наруши "международното" и звучене? :)


 Profile  
 
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 15 Май, 2008 12:25 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Нямам информация каква точно кухня е, нищо чудно да е френска,единствено знам , че не е българска.А колкото до липсата на домати, ако не обичате, мисля ,че това няма да развали международните отношения. :)
Макар, че сега като се замислих, сирене Чедър е английско, но пък и "Президент" произвеждат топено сирене Чедър,та май наистина незнам. :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 15 Май, 2008 8:44 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Нямам информация каква точно кухня е, нищо чудно да е френска,единствено знам , че не е българска.А колкото до липсата на домати, ако не обичате, мисля ,че това няма да развали международните отношения. :)
Макар, че сега като се замислих, сирене Чедър е английско, но пък и "Президент" произвеждат топено сирене Чедър,та май наистина незнам. :oops:


"Чедър" не е топено сирене, а е от твърдите сирена.


 Profile  
 
 Рецепта: Зеленчуков пай
Сготвено на: 15 Май, 2008 9:05 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Gotin, знам ,че Чедър е твърдо , но ронливо сирене, но също така по горе съм написала , че съществува на пазара и топено сирене "Чедър"(най вероятно тип). Оригинала е английско , а другото френско. А какво да се използва в рецептата , може и кашкавал всеки сам ще си прецени.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB