Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:00 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Май, 2008 1:47 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
500 гр. пресен спанак
1 гл. лук
3 ск. чесън
2 резена джинджифил
1 с.л. соев сос
1 зеленчуков бульон
зехтин или олио
малко орехи
шунка или бекон по желание
Загряваме мазнината добре.запържваме лука, джинджифила,шунката или бекона за 2 мин., като бъркаме непрекъснато.Прибавяме спанака и пак при непрекъснато бъркане добавяме соевият сос ,чесъна , бульона и орехите най -накрая, 2мин.
Става и като ястие , но лично за мен е най добро като гарнитура или предястие.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Май, 2008 4:41 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Много ми харесва, но имам проблем с булиона - разреден ли е (ако е така - с колко вода?) или таблетката е стрита на прах?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Май, 2008 5:05 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
И на мен много ми хареса! Бульонът вместо подправки ли е? или трбва да се разреди малко с вода?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Май, 2008 5:24 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Кубчето бульон е само за подправка, от вода няма нужда , така, че който иска може да го пропусне.Спанака трябва да остане зелен и леко хрупкав .


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2008 5:32 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
500 гр. пресен спанак
1 гл. лук
3 ск. чесън
2 резена джинджифил
1 с.л. соев сос
1 зеленчуков бульон
зехтин или олио
малко орехи
шунка или бекон по желание
Загряваме мазнината добре.запържваме лука, джинджифила,шунката или бекона за 2 мин., като бъркаме непрекъснато.Прибавяме спанака и пак при непрекъснато бъркане добавяме соевият сос ,чесъна , бульона и орехите най -накрая, 2мин.
Става и като ястие , но лично за мен е най добро като гарнитура или предястие.


Страшно ми хареса!
Мисля, че е възможно да се направи и само постно, само с орехи, и нищо няма да изгуби.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Май, 2008 10:19 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Попаднах на много хубав спанак при една баба в квартала - с дребни листенца, светли, много свежи (може би на това се казва "бейби спанак") и веднага се сетих за тази рецепта. Като изключим миенето на спанака, е страхотно решение за 0 време :) Замених бульончето с щипка сушени зеленчуци и май не улучих съвсем момента с хрипкавото, но цветът си беше на място и стана мноооого вкусно! Наистина страхотна рецепта за спанак :clap:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Май, 2008 10:41 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Попаднах на много хубав спанак при една баба в квартала - с дребни листенца, светли, много свежи (може би на това се казва "бейби спанак") и веднага се сетих за тази рецепта. Като изключим миенето на спанака, е страхотно решение за 0 време :) Замених бульончето с щипка сушени зеленчуци и май не улучих съвсем момента с хрипкавото, но цветът си беше на място и стана мноооого вкусно! Наистина страхотна рецепта за спанак :clap:


Не зная как точно миеш спанак, но от баба си зная един хитър трик - спанак се накисва в цяла кофа или леген вода и се разбърква няколко пъти добре.
Калта и песъчинките веднага пада на дъното, а спанакът и без това плува отгоре и просто го обираш и изваждаш чистичък... :)


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2008 8:59 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Тъй, тъй, по същата технология го мия, но вместо кофа, слагам запушалката на мивката, пълня до преливника и така :) Ама докато го почистя от дръжките и някои позавехнали листенца....


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB