Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:19 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Мар, 2005 4:33 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
На вашето внимание една приятна , лека супа,с екзотичен привкус. ;) :)

Shurit Ads

Необходими продукти:
2 ч.ч. червена леща
2 л.бульон
1 гл. лук нарязана на кубчета
4-5 скилидки чесен нарязан на парченца
1 домат
2 ч.л. смлян кимион
1 глава лук,нарязана наситно (за украса)
прясно смлян черен пипер
сол на вкус
масло (4-5 с.л.)
лимон нарязан на осминки

Начина на приготвяне:Слагаме бульона да кипне ,добавяме почистената и измита леща,лука,домата и чесъна.Варим на слаб огън до омекване на всички продукти и пасираме.През това време ,в малко масло ,запържваме лука до златисто кафяво и го оставяме настрани.Поставяме пасираната супа да кипне добавяме подправките ,сипваме 2-3 л. масло и отсраняваме от огъня.Сервираме като всяка порция гарнираме със запържения лук и резенче лимон.

П.С.Според мен освен кимион,много ще и подхожда- джинджифил ,кориандър..следващия път смятам и от тях да сложа.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2005 5:24 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мммм, много апетитно звучи за фен на червената леща като мен! Само че няма да я пасирам, че детето ми не поглежда пюреобразни храни (ама как го казах :lol:).


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2005 11:27 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
И аз много харесвам червената леща. По принци я правя на крем супа и я сервирам с препечен хляб. Особен вкус и придава кимионът.

Аз слагам да се варят заедно лещата, лукът, чушката, морковите и картофите. като стане готова я пасирам и поръсвам с кимион.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2005 9:45 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Права си ,кинионът придава много интересен вкус на супата..но картоф..с леща никога не съм опитвала. :-? Колко картофа се слагат..приблизително или я направо дай рецептата. ;) .


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2005 10:46 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
Аз слагам два картофа, пробвала съм и без тях, но не ми харесва вкусът, много измита стои :P


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Апр, 2005 5:34 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Юли, 2004 10:34 pm Пон
Мнения: 18
Location: Варна
За тази супа знам че лещата първо я запичат на фурна, след това я смилат на брашно и тогава я правят на супа. Приятелката ми работеше в Египет харесала и супата и питала готвачите как я правят. :))


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Апр, 2005 11:59 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Айде ..пусна ми мухата.. :twisted: .Как ли ще я смеля после?Или по добре първо да попитам ,колко горедолу се пече и на каква температура?


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Апр, 2005 12:52 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
Velikov написа:
За тази супа знам че лещата първо я запичат на фурна, след това я смилат на брашно и тогава я правят на супа. Приятелката ми работеше в Египет харесала и супата и питала готвачите как я правят. :))


Не съм чувала такъв вариант, но наистина как ли я смилат?


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Апр, 2005 10:17 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Имам един много стар кухненски робот, става за музеен експонат. Та с кафемелачката от него си правя овесено брашно, меля си и гречка (за кафе не става, смила на прах, а аз кафето го харесвам едро смляно), мисля, че и за леща ще стане. Предполагам, че може да се използва и ръчна мелничка :?:.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2005 6:28 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Искам да благодаря на ludetina за това, че сподели и тази чудесна рецепта, на Nefertiti за това, че даде идеята за картофите и на Velikov за това, че има любознателна приятелка :hug:

Днес направих лещата по този начин. Прочетох внимателно всичките мнения за рецептата и ето какво направих:
-добавих няколко картофа;
-препекох лещата в сух тиган (както се запичат орехи), но не я смлях;
-добавих кориандър и джинджифил, както и малко чесън на прах;
-нямах лимон и вместо него сложих няколко капчици лют чеснов оцет (т.е. течността от мариновани с чесън люти чушцици);
-изпържих в олио (все пак, пости са :mrgreen:) 2 глави лук (от себе си добавих още една :oops:).
Получи се нещо невероятно вкусно!

Моята препоръка към тези, които още не са опитали ястието, е да не отлагат повече. Пък после заедно ще :jump: :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Май, 2005 6:53 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
Радвам се, че ти е харесала тази рецепта. Това е една от супите, която мога да ям на корем чак до прилошаване, много е вкусна :P .


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB