Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:39 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Май, 2005 11:02 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Понеже броколито не е нашенски зарзават, реших да пусна тази манджичка тук, дано съм уцелил правилния подфорум, че Мързеливко ще се разгневи! :taz:

Нарязвам една голяма глава (така ли се казва всъщност?) броколи (0,5-0,75 кг.) на розички и ги варя в подсолена вода десетина минути. Трябва да останат леко ал денте, а не да се разкашкат.

Отцеждам броколите в гевгир, а в това време настъргвам две чаши кашкавал на едро и нарязвам по 100 г синьо сирене, топено сирене и "Бри" или "Камамбер" на кубчета. Зарзаватът полягва в дълбока йена-тавичка, отгоре капвам малко зехтинец и слагам кубчетата сирене. Запичам на фурна, докато сирената се разтопят. Изръсвам отгоре настъргания кашкавал и запичам отново до златисто.

Много върви с пресен ръжен хляб и сухо бяло вино.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 12:55 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Тия брокулки са точно по мой вкус. :lol: Може ли да се добави лимонче и чер пипер?


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 1:04 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Може, що да не може!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 4:40 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
Понеже броколито не е нашенски зарзават...


Супер! 8) 8)
Ако ми позволиш корекции, ще си кажа мнението. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 5:16 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Супер! Невероятен си. Не стига че умирам за каквито и да били сирена ами и броколи обожавам но никога не съм готвила. Това ще го тествам със сигурност ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 5:31 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
gotin написа:
Алеко написа:
Понеже броколито не е нашенски зарзават...


Супер! 8) 8)
Ако ми позволиш корекции, ще си кажа мнението. :)


Давай!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 6:00 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
Давай!


ОК!

Според мене синьото сирене може да се остави за съвсем накрая, без да минава термична обработка.
Просто да се поръси върху току-що запечения кашкавал и да се остави да поеме топлината от него.
Броколито, както и карфиолът е най-добре не да се режат, а да се късат на цветчета или розички.
Десетина минути е много - 4-5 стигат, за да е "ал денте", особено като се има предвид, че има и допълнително термично въздействие във фурната.
Като изключвам бялото вино by defolt, според мене най-добре би се хапвало с Bake rolls или ръжени сухарчета, ама все пак, с Bake rolls май е най-добре...


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 6:12 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И така няма да е лошо, ще го пробвам следващия път. За бейкролс изобщо не се бях сетил.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Май, 2005 6:35 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
И така няма да е лошо, ще го пробвам следващия път. За бейкролс изобщо не се бях сетил.




:ban: Ами нали затова съм в този форум...:wave:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Май, 2005 12:55 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
gotin написа:
Алеко написа:
Давай!


ОК!

Според мене синьото сирене може да се остави за съвсем накрая, без да минава термична обработка.
Просто да се поръси върху току-що запечения кашкавал и да се остави да поеме топлината от него.
Броколито, както и карфиолът е най-добре не да се режат, а да се късат на цветчета или розички.
Десетина минути е много - 4-5 стигат, за да е "ал денте", особено като се има предвид, че има и допълнително термично въздействие във фурната.
Като изключвам бялото вино by defolt, според мене най-добре би се хапвало с Bake rolls или ръжени сухарчета, ама все пак, с Bake rolls май е най-добре...


А аз си имам лщбима пица с четири видове сирене, но за съжаление незнам каква е рецептата. Ако някой знае нека ми я напише, полудявам за тази пица, така ухае :P , такъв вид ;) , такъв вкус :facelick: ......... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 6:32 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Фев, 2008 6:17 pm Сря
Мнения: 1
До тая рецепта и аз бях стигнала самостоятелно,водена само от кулинарската си дарба :P
Има и разножидности...Може сирената да се настържат и смесят с разбито яйце....Така се получава хрупкажа коричка.... :knife:
Понякога слагам под свареното броколи два реда тиквички *модерно (цукини)* на шайби нарязани.....
Също става много вкусно....


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB