Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:44 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Юли, 2006 6:59 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
Направи ми впечатление, че докато ловях риба на кея на Созопол, точно над бар Текилата има едно място обособена за продажба на чирози. Една връзка е на цена около 6-7 лв. Точно там един от старите морски вълци откачи една от връзките чирози, уви ги във вестник и запали вестника, след което изчака вестника да изгори хубаво. Разряза с ножче връзката и смело си взе един опърлен сафрид, отвори си една бира и с такава наслада си глътна от нея, че направо ми събра очите и аз буквално в този момент забравих за риболова. Даде ми и на мен да опитам една от тези опърлени рибки. Уверявам Ви, че наистина не са лоши. Такова нещо не бях виждал, нито пък чувал. Но ето, че и това стана. Какво ли още може да измисли човек? Та така опърлени чирози. Опитайте!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2006 9:08 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Благодаря! :)
Аз с вестник по този начин зная само, че се пърли домашна кокошка. :P
Но, ако ме вземеш с тебе за риба следващия път (на морето! ;) ), обещавам да ти пърля колкото искаш рибета. :P :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Юли, 2006 9:39 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Родата по морето приготвяше чирозите по подобен начин.
Слагат за минута - две на загрят котлон чирозите, поръсват с копър, олио и оцет.
За чесън нямам спомен. :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: чирози
Сготвено на: 21 Юли, 2006 11:35 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
Наистина чирозите се напичат на плочата на котлон докато хванат коричка но се внимава да не прегорят.Готовите чирози веднага се увиват във влажна кърпа и се оставят така 20 мин.През това време нарязваме кромид лук на шайби като го редим на дъното на елипсовидна чиния ,поръсваме с копър и сол на вкус слагаме чирозите и заливаме обилно с лим.сок и зехтин.Лесно ,бързо,вкусно.Охлаждаме салатата и сервираме с препечени филийки хляб и водка по избор.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB