Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:33 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Юни, 2007 11:48 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Най-сетне и аз открих топлата вода.
След като години наред пека разни работи във фурната и половината ми остава по тавите, започнах да употребявам гореспоменатата. Но не се ограничих само до печене на сладки.
Онзи ден се развихрих и взех, че направих партикюфтенцата от сп. Меню. Обаче ги пекох във фурната, върху хартията и накрая успях да извадя цели кюфтенца, незагорели отдолу, незалепнали и като бонус една относително чиста тава, която трябваше леко да измия, а не да стържа с часове. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 12:00 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Мар, 2007 5:31 pm Чет
Мнения: 7
Дам... права си, и аз напоследък много се възползвам от тази хартия
даже пекох баница върху нея и си стана супер! 8)

има много рецепти, например риба в хартия, обаче се притеснявам да пробвам, защото ми се струва че хартията ще изгори (т.е. не е толкова издръжлива като фолиото)
някой ако е пробвал да сподели, че и аз да се престраша :)

и още нещо, дали ще стане ако застеля йенската тенджерка с нея, че обикновено тя най-много се клепа?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 12:09 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Да не е особенно устойчива, след като се нагрява продължително време почва направо да се рони


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 1:07 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
think написа:
и още нещо, дали ще стане ако застеля йенската тенджерка с нея, че обикновено тя най-много се клепа?


По принцип става, ама си мисля, че не е нужно. Йенските съдове се мият много по-лесно от тенекиените тави. Просто накисваш за час-два с малко ВЕРО и после измиваш.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 2:27 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
think написа:
има много рецепти, например риба в хартия, обаче се притеснявам да пробвам, защото ми се струва че хартията ще изгори (т.е. не е толкова издръжлива като фолиото)
някой ако е пробвал да сподели, че и аз да се престраша :)


Хартия за печене не съм ползвала за такива цели, но тази кафявата, май амбалажна се водеше, дето едно време по магазините всичко увиваха с нея - става, само преди печене трябва да се намаже с мазнина, за да не изгори.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 2:43 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
E тази амбалажната става да ама вярно да е намазана, докато тази е на основа на оризова хартия май дето и викахме действително е добра като решение. Досега съм ползвал полска и австрийска от Била- никаква съществена разлика не видях..


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2007 9:54 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
think написа:
...има много рецепти, например риба в хартия, обаче се притеснявам да пробвам, защото ми се струва че хартията ще изгори (т.е. не е толкова издръжлива като фолиото)
някой ако е пробвал да сподели, че и аз да се престраша :) ...


Рибата / сиренето или каквото там се пече, се увива в два слоя хартия. Първият не се обработва по никакъв начин, вторият се намокря.

Това съм го виждала и с вестник, но не съм го пробвала лично.

Относно йенската тенджерка - стъргане (с грапавото на гъбата, не с тел) му е майката :(


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2007 8:52 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Рибата / сиренето или каквото там се пече, се увива в два слоя хартия. Първият не се обработва по никакъв начин, вторият се намокря.

Това съм го виждала и с вестник, но не съм го пробвала лично.


Аз пък съм го правила във вестник, но много отдавна, и не знам от въображение ли, но през цялото време си мислех, че усещам мастилото :-? Така че, не бих пробвала с вестник отново.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2007 10:23 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ти мани мастилото, ама във вестниците има толкова много глупости, че ако човек тръгне и да ги яде, съвсем ще затъпее! :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2007 11:03 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Дек, 2006 1:14 pm Пон
Мнения: 36
При вестника наистина се усеща мастилото пък е и вредно но всичкото отгоре.Като ходя на пикник си правя сирене в мокра хартия заровено в жарта.Става страхотно ,но като пробвах с вестник( поради липса на чиста хартия) стана ужасно и имаше вкус на мастило


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2007 11:29 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Не съм точно по темата, но понеже се заприказвахме за хартии и вестници - не мога да не споделя нещо, което от време на време приготвям, когато нямам нищо за хапване и както се казва "от нищо-нещо".


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Апр, 2008 2:10 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Яну, 2008 4:28 pm Сря
Мнения: 74
Location: London
аз си взимам фолио, покривам тавичката и пека. само, че фолиото е някакво ново, по плътно, разграфено на квадратчета. давт го, че става за печене в/у барбекю. по късно ще му видя точното име.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2008 9:49 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
И аз използвам фолио, но обикновено в и с него завивам риби и разни меса, а само да го "постеля" върух тавата и да сложа отгоре кюфтетата, например, не съм пробвала.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 12:48 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Яну, 2008 4:28 pm Сря
Мнения: 74
Location: London
Маца написа:
И аз използвам фолио, но обикновено в и с него завивам риби и разни меса, а само да го "постеля" върух тавата и да сложа отгоре кюфтетата, например, не съм пробвала.


според мен няма как да не стане смесване на вкусовете при такъв вид печене.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 1:25 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
ТеА75 написа:
Маца написа:
И аз използвам фолио, но обикновено в и с него завивам риби и разни меса, а само да го "постеля" върух тавата и да сложа отгоре кюфтетата, например, не съм пробвала.


според мен няма как да не стане смесване на вкусовете при такъв вид печене.


Кои точно вкусове - на кюфтето и фолиото ли?


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Апр, 2008 4:50 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Яну, 2008 4:28 pm Сря
Мнения: 74
Location: London
Маца написа:
ТеА75 написа:
Маца написа:
И аз използвам фолио, но обикновено в и с него завивам риби и разни меса, а само да го "постеля" върух тавата и да сложа отгоре кюфтетата, например, не съм пробвала.


според мен няма как да не стане смесване на вкусовете при такъв вид печене.


Кои точно вкусове - на кюфтето и фолиото ли?

по скоро визирах смесване на вкусовете при кюфтето и рибата.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Апр, 2008 4:55 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
ТеА75 написа:
по скоро визирах смесване на вкусовете при кюфтето и рибата.


Никога не ми е хрумвало да пека едновременно кюфтета и риба или каквото и да било друго. Идеята е, че с алуминиевото фолио или опаковам самата риба, пиле и прочие или завивам отгоре тавата/йенския съд.
Хартията за печене я ползвам, като постилам тавата с нея и върху нея слагам каквото ще пека.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB