Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 11:37 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 36 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 22 Апр, 2008 12:57 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Яну, 2008 4:28 pm Сря
Мнения: 74
Location: London
IPA написа:
Добре че не се обадих и аз, да кажа че става и със сух козунак, със сладък хляб, могат да се сложат стафиди или други сушени плодове. :mrgreen:


аз купувам направо Brioche Bread, който си е направо козунак. 1л. мляко + 6 яйца+ стафиди + ванилия + 200гр захар + орехи ---- водна баня и на финала го поръсвам с пудра захар. обаче идеята за блата на neli.mag също ми харесва.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Авг, 2008 11:20 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Авг, 2008 9:25 am Пон
Мнения: 14
Направо ми потекоха лигите... :lol: Вече почнах да мисля колко яйца имам в хладилника и дали да обличам малката и да ходим да купувам там каквото ми трябва... За солта и захарта: аз купувам по-ситна сол и така откривам разликите без дори да гледам коя кутия съм взела, ама нищо чудно и да си изиграя лоша шега :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Авг, 2008 11:28 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
princeska написа:
Направо ми потекоха лигите... :lol: Вече почнах да мисля колко яйца имам в хладилника и дали да обличам малката и да ходим да купувам там каквото ми трябва... За солта и захарта: аз купувам по-ситна сол и така откривам разликите без дори да гледам коя кутия съм взела, ама нищо чудно и да си изиграя лоша шега :lol: :lol:


На външен вид моите сол и захар толкова си приличат, че често ги бъркам, посягайки към бурканите в долапа (още не са надписани наново :oops: ). Но след горчивио-соления опит, описан по-горе, винаги първо пробвам какво съм докопал преди да го използвам.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Авг, 2008 11:34 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Авг, 2008 9:25 am Пон
Мнения: 14
А и друго се сетих да попитам, с тия 3 лъжички карамелизирана захар, добре ли се омазва съда за крем-карамела, щото и аз мисля да го направя в един голям, вместо в малки купички, че си нямам? п.с. За мен няма по-вкусен десерт и по-неустоим от класическия крем-карамел!


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Авг, 2008 11:40 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Зависи от размера на съда ти. За моята йена-тавичка три лъжици са таман. Но ако твоят съд е по-голям, слагаш четири лъжици, или колкото там сметнеш, че ще са необходими.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Ное, 2008 9:38 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
Пробвал ли си да го печеш по-дълго на по-ниска температура?

Последният път се пече повече от 5 часа. Нямаше запечена коричка, а само леко втвърдена такава. Самият крем беше станал много гъст. Никога не бях ял по-хубав. Сега пак правя крем карамел и се надявам да стане като миналия път. Температурата е между 100 и 150 - 125 така да се каже, но предполагам, че фурната ми нещо се е прецакала е пече по-слабо и оттам дойде ефекта с гъстия крем без кора.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 8:44 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
achko написа:
Пробвал ли си да го печеш по-дълго на по-ниска температура?

Последният път се пече повече от 5 часа. Нямаше запечена коричка, а само леко втвърдена такава. Самият крем беше станал много гъст. Никога не бях ял по-хубав. Сега пак правя крем карамел и се надявам да стане като миналия път. Температурата е между 100 и 150 - 125 така да се каже, но предполагам, че фурната ми нещо се е прецакала е пече по-слабо и оттам дойде ефекта с гъстия крем без кора.


Баба ми също така го правеше, но в ония години електриката беше йофтинка и никой не питаше за това. Сега от икономия го правя за по-кратък срок. Иначе си прав, става по хубав, когато се пече по-дълго на бавен огън.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 12:03 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Алеко,
за крем-карамела разбрахме, ама сега понеже му идва сезона, а и трябва време за отлежаване, си мисля, че е добре да спретнеш една рецепта с фотосесия за Stollen (приемам вариант от поречието на Рейн за повече достоверност) :P


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Ное, 2008 12:13 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Уви, не умея да правя Stollen.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Мар, 2009 10:42 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Юли, 2008 3:48 pm Нед
Мнения: 2
Location: София
Винаги съм си мислила, че не обичам крем карамел. Но този е просто невероятен. Преди половин час го извадих и с мъжа като го нападнахме, половината вече липсва. Страшно вкусен е! :) :) :)


 Profile  
 
 Рецепта: полезни съвети
Сготвено на: 21 Мар, 2010 11:26 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2010 9:03 pm Нед
Мнения: 40
Location: гр СТАМБОЛИИСКИ
:P върху карамелизираната захар наредете обелена и нарязана тиква(цигулка),и залеите съссмета за крем карамел и пе4ете на водна баня


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 36 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB