Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:33 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Яну, 2008 10:49 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Хич не съм сигурна, че темата е за тук, така че ще помоля висшето тяло, ако прецени да ме пусне където ми е мястото. :) .

Понеже има купища рецепти за мусака не видях особен смисъл да ви описвам как се прави със сварено пилешко, но пък ми се щеше да си споделя, че успях да оползотворя старото бутче, залежаващо трети ден в хладилника. Накълцах го толкова на ситно, че стана почти като кайма, само дето беше варено вече. После направих мусаката по стандартния начин - с лук, картофи, моркови и подправки. Разликата е, че сложих пилешката "кайма" след като картофите се бяха посварили и водата беше поизвряла. Подправих и сложих леко да се запече, после му излях заливка (че детето я харесва) и се получи. Много бързо стана поради липсата на дълга обработка на месния продукт.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2008 10:38 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Явно у нас пилешкото залежава, затова поредният много елементарен полезен съвет за него.
От фрикасето ми беше останало пилешко филе (да не повярва човек :) ). След кратко колебание сварих едни спагети, произведох бърз доматен сос и хакнах леко оцапаното в сос пилешко филе, нарязано на ситно. И така, пилешкото филе се изяде, но понеже остана от доматения сос, за да го допълня направих кюфтета с добавен булгур, на фурна.
Сега мисля от останалите кюфтета какво точно да спретна, дали пък да не е сос фрикасе? :)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2008 10:49 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Най-бързо (и лесно) е да направиш някаква запеканка или страта - със сух хляб на кубчета или филии или макарони, варени картофи, ориз - изобщо, каквото е останало от предния ден. Към въглехидратната основа се добавят зеленчуци и заливка (яйца с мляко или само сос и някакви сирена за спойка.

С кюфтета стават и други "рециклирани" манджи, на прима виста се сещам за сарту и тимпано (пак с ориз и паста).


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2008 3:18 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Французите са шампиони в рециклирането на останки от меса - имат безброй много рецепти за турти и кишове. Но базата е, както каза Бисквитка - на някакво тесто на дъното (не не хлебно), парчета останки от месо, лук, зеленчук (ако искате) и заливка от сметана или прясно мляко (аз слагам кисело, за да е по-диетично) яйца и подправки. Това е за киш, а турта е и с тесто отгоре.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2008 3:33 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Благодаря и на двете, тъкмо след като написах поста се зачудих с какво да полея едни картофи с добавка грах и моркови. Като произведа нещо ще споделя. Знам си аз, че нищо ново няма под слънцето. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2008 5:32 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Може да се добавя месото и към пресни салати, така те си стават почти като основно, може да забърка с майонезен сос и каквото има в хладилника. Не че у нас се застоява такова нещо. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2008 8:47 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Може да се добавя месото и към пресни салати, така те си стават почти като основно, може да забърка с майонезен сос и каквото има в хладилника. Не че у нас се застоява такова нещо. :lol:


Много е странно, но въпреки че всички сме твърде месоядни, все се случва да изостане някое парче месо. А към пресните салати обикновено слагам колбасите, които също изостават от време на време.
А от разговора ни тук и дадените идеи си разчистих хладилника много успешно. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2011 2:14 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
Студено пилешко месо става прекрасно за руска салата (вместо шунка или колбас), какъвто впрочем е един от ранните й варианти в Русия. Аз понякога го правя само с майонеза, кисели краставички и грах, без моркови и картофи.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB