Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:52 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Апр, 2008 4:32 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Извинявам се за късното включване по темата.Аз също за 500 гр..кайма слагам 1 яйце,което ще рече 1жълтък с около 20 мл. бира, и 1 белтък.Но си мисля ,че спокойно може да се сложат и 2 яйца, ако ще е по лесно.Тогава кюфтетата ще станат още по "въздушни".Въпрос на вкус.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 6:02 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Извинявам се за късното включване по темата.Аз също за 500 гр..кайма слагам 1 яйце,което ще рече 1жълтък с около 20 мл. бира, и 1 белтък.Но си мисля ,че спокойно може да се сложат и 2 яйца, ако ще е по лесно.Тогава кюфтетата ще станат още по "въздушни".Въпрос на вкус.


Повечето яйца правят каймата по-сбита при пърженето, освен ако не се слагат белтъците предварително разбити.
За пухкава кайма е достатъчно да се сложи малко бира или газирана вода.
Моя позната слагаше в каймата задължително настърган домат и кюфтетата и ставаха много сочни.
Въпросите с кюфтетата сме ги дъвкали отдавна и многократно и стигнахме до извода, че хубави кюфтета стават от доста тлъстичка кайма, както за пържене, така и за печене.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 6:09 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
gotin написа:
Повечето яйца правят каймата по-сбита при пърженето, освен ако не се слагат белтъците предварително разбити.


миш маш написа:
Но за да станат голееми и пухкави,трябва да разбиете жълтъците с малко бира,белтъците на сняг и тогава да ги прибавите към останалото.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB