Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:03 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Фев, 2005 5:12 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Фев, 2005 10:04 am Пон
Мнения: 12
Location: Драгалевци
Здравейте! Първо искам да ви поздравя за страхотния форум-грабна сърцето ми за нула време-всички вие имате не само знания в областта на кулинарията, но влагате сърце и сте отзивчиви!
Моля, обяснете ми какви са "чалъмите" при печене на кексове, блатове за торти и т.н.Трябва ли фурната да е предварително загрята?На колко градуса?Намалява ли се на някакъв етап, или се усилва?Какъв режим на фурната е подходящ-долни реотани, горни и долни, с или без вентилатор? Благодаря!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2005 7:56 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, Ирина!
Благодаря ти за хубавите думи.
При печенето на сладкиши трябва най-напред да прочетеш внимателно рецептата, обикновено в нея всичко е описано подробно (а ако е на някого от форума, винаги можеш да попиташ, ако нещо не ти е ясно).
Относно печенето - тук помагат най-вече опитът и усетът. Ако познаваш фурната си, няма да имаш сериозни проблеми.
След като направих няколко пици - подметки, стигнах до извода, че пица не се пече на горещ вентилатор (колкото и да ми се иска да стане бързо). За сметка на това, бисквити и медени блатове пека точно на този режим. Обикновени блатове съм пекла отдавна, в един стар Раховец и ставаха доста криви, защото фурничката не нагряваше равномерно.
Тайните на кексовете се опитваме да разгадаем в тази тема.
Засега за друго не се сещам. Ако нещо не ти е ясно - питай, пък ние ще се опитаме да ти помогнем.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB