Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:40 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Юни, 2009 10:09 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
В темата за консервиране на тиквички миш маш написа:
Някой знае ли начин за консервиране на тиквички? Нямам предвид мариновани, а метод за съхраняване до зимата. Благодаря предварително.

На подходящи кубчета в пликчета във фризера.

Размерът на кубчетата съобразен със супа, добавка към някаква манджа, мусака или гювеч.

Аз ги правя два вида - малко по-ситни, като за супа и малко по-едри, като за добавяне в манджа (за разнообразие).

Само че не за "до зимата", понеже има вече целогодишно, а точно за през зимата, за да не пълня гушата на МЕТРО излишно...

Добър вариант е да пробваш нарязаните кубчета да ги осолиш добре, да си пуснат от сока, да ги промиеш много добре и идеално да ги отцедиш преди да ги затвориш в пликчетата. Но въпреки това има риск, ако не надпишеш пликчето, че са (полу)осолени, да пресолиш готвенето си.

За супа, в пликчето можеш да добавиш и известно количество нарязан копър, много си подхожда и никога няма да ти е излишна подобна комбинация.

Мисля, че стана ясно, но нали съм "Мара Подробната", пак да поясня - количествата, които затварям в отделно пликче са съобразени като за една тенджера супа или за едно добавяне в манджа. За мусака или нещо подобно, просто вземаш няколко пликчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юни, 2009 12:37 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Замразени за пържене: тиквичките се нарязват на шайби (поне 0.5 см), поставят се върху табла и така се замразяват, за да не се слепят. След това се прибират в плик и си намират място във фризера. Пържат се без да се размразяват.

Замразени изпържени или печени, може и с някакъв сос. Така заемат по-малко място във фризера, а и това си е готово ястие, което само трябва да се размрази 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юни, 2009 6:24 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Благодаря за съветите!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Авг, 2011 2:21 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Юли, 2011 5:13 pm Съб
Мнения: 2
Аз нарязвам тиквички, патладжан и моркови на купчета и ги прибирам в пликчета за гювеч. Може да се добавят и чушки.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Авг, 2011 3:06 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
stela80 написа:
Аз нарязвам тиквички, патладжан и моркови на купчета и ги прибирам в пликчета за гювеч. Може да се добавят и чушки.

:-? ...на колко големи купчета? А откъде се купуват "пликчета за гювеч"?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB