Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:59 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 09 Фев, 2005 11:12 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Скоро една приятелка силно ме помоли да и напиша указание как се обезкостява пилешко бутче.
Реших, че и на вас ще ви е интересно.

"Как няма възможност да ти го демонстрирам, обяснението никога не е достатъчно, по-добре е веднъж просто да погледнеш...
Значи, с остър, островърх нож се работи, това е първото, ножът трябва да е тесен, по възможност.
В долният край на бутчето, точно под кокълчето подрязваш пръстеновидно околовръст, за да пресечеш многото сухожилия, които са концентрирани именно там.
След това (обяснявам ти обезкостяването на двойно бутче, с долна и горна част) поставяш бутчето с външната му страна в дланта на лявата си ръка, вътрешната му страна гледа към тебе.
С върха на острия нож промушваш като с игла от долния край вътрешно по кокъла до средната става, след което с натиск нагоре просто прорязваш месото.
Така се отваря и вижда кокъла. Обръщаш и от другата страна и с върха на ножа внимателно забелваш месото покрай кокъла, като внимателно заобикаляш онова остро като игла кокълче, и то остава към по-големия кокъл.
Така обезкостяваш долното бутче до ставата.
Внимателно , също с върха на ножа, прорязваш около ставата и я освобождаваш.
Пак поставяш в дланта си с външната част вече горната кълка и по отработения вече начин, с върха на ножа пробождаш най-напред, след това прорязваш по горния кокъл до горната става.
По установената вече процедура внимателно, пак с върха на ножа забелваш месото около горния кокъл. Стигаш до горната става, където срязваш с целия нож напречно вече ставата.
Остава една горна част с един лопатовиден кокъл, който не е необходимо да почистваш, защото няма да стане, пък и там, в нещо като лъжичка се намира най-вкусното парченце месо от цялото пиле.
Така ти остава един кокъл, най-горния, лопатковидния с месо по него.
Този кокъл аз го пека на скара цял и е много вкусен.
И ти остава прекрасна голяма, напълно чиста пържола.
Дано от това обяснение си разбрала как става, трудно е само по обяснение.
Но започни, пробвай и чети какво съм ти написал, сигурен съм, че като започнеш, самата работа ще ти покаже правилните действия.
Ако нещо не си доразбрала, пак питай.
Успех."
дано съм ви бил полезен. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB