Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:27 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Апр, 2005 10:23 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
За соленето - аз винаги слагам сол по усет - на върха на пръстите и това за мен е най- добрия начин да намеря вярното количество сол. Няколкото изброени правила много ми харесаха и ще се възползвам (особено за салатата!) . За боба обаче няма как - кисна, варя в тенджерата под налягане без сол (иначе ставал бавно) и чак след сваряване мога да отворя тенджерата и да добавя малко сол и олио. След това варя само няколко минути, защото прозрачността на водата се губи, а това явно буди подозрение в някои злояди членове на семейството. Особено се забавлявам като видят някой морков или чушка и питат подозрително какво е това. - Морков - отговарям - чушка... :lol: .
"Бессердечная женщина и безмозглый мужчина в любом деле приходят к одинаковому результату". Ха ха ха!!!- Леле, Gotin, - това много ми хареса! :lol: :lol: :lol: .


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2005 9:46 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Jasen написа:
За соленето - аз винаги слагам сол по усет - на върха на пръстите и това за мен е най- добрия начин да намеря вярното количество сол. Няколкото изброени правила много ми харесаха и ще се възползвам (особено за салатата!) . За боба обаче няма как - кисна, варя в тенджерата под налягане без сол (иначе ставал бавно) и чак след сваряване мога да отворя тенджерата и да добавя малко сол и олио. След това варя само няколко минути, защото прозрачността на водата се губи, а това явно буди подозрение в някои злояди членове на семейството. Особено се забавлявам като видят някой морков или чушка и питат подозрително какво е това. - Морков - отговарям - чушка... :lol: .
"Бессердечная женщина и безмозглый мужчина в любом деле приходят к одинаковому результату". Ха ха ха!!!- Леле, Gotin, - това много ми хареса! :lol: :lol: :lol: .


Аз съвсем умишлено не коментирах готвенето на боб, защото винаги го готвя в тенджера под налягане, а това е малко по-особена технология, в смисъл по-нестандартна като готвене, затова и правилата за нея са по-различни от установените... Бобът го готва почти точно като тебе. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB