Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:10 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 01 Юли, 2005 7:55 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:1глава лук,2суп.лъж.олио,2пил.бутчета,магданоз,
500гр.грах,1морков,1домат,1кубче пил.бульон,1бр.зелен пипер
1/2ч.л.червен пипер,черен пипер и сол на вкус.
Приготвяне:Лукът се нарязва,поставя се в йенска тенджера и се полива с олиото.Захлупва се и се задушава 1-2мин.в микровълнова.Бутчетата се осоляват и се поръсват с чер.пипер.Към готовия лук се добавя грахът,отгоре се подреждат бутчетата и нарязаният на едри кубчета морков и пипер на малки ивици и се налива 1ч.чаша вода.Поставя се на средна мощност и се задушава под капак 15 мин.След това отгоре се натрошава пилешкият бульон,поръсва се с червения пипер и се сипва още една ч.чаша вода.Задушава се 15 мин под капак след което хубаво се разбърква.Доматът се нарязва на кубчета и с него ястието се задушава още 4-5мин.Преди да се извади,ястието се оставя за 7-8 мин.във фурната.При сервиране се поръсва със ситно нарязан пресен магданоз.Добър апетет.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юли, 2005 9:31 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
vivagd написа:
Продукти:1глава лук,2суп.лъж.олио,2пил.бутчета,магданоз,
500гр.грах,1морков,1домат,1кубче пил.бульон,1бр.зелен пипер
1/2ч.л.червен пипер,черен пипер и сол на вкус.
Приготвяне:Лукът се нарязва,поставя се в йенска тенджера и се полива с олиото.Захлупва се и се задушава 1-2мин.в микровълнова.Бутчетата се осоляват и се поръсват с чер.пипер.Към готовия лук се добавя грахът,отгоре се подреждат бутчетата и нарязаният на едри кубчета морков и пипер на малки ивици и се налива 1ч.чаша вода.Поставя се на средна мощност и се задушава под капак 15 мин.След това отгоре се натрошава пилешкият бульон,поръсва се с червения пипер и се сипва още една ч.чаша вода.Задушава се 15 мин под капак след което хубаво се разбърква.Доматът се нарязва на кубчета и с него ястието се задушава още 4-5мин.Преди да се извади,ястието се оставя за 7-8 мин.във фурната.При сервиране се поръсва със ситно нарязан пресен магданоз.Добър апетет.


Общото време за приготвяне е 45 мин.
Ако за това време пилешкото, заедно с всички зеленчуци, поставени в тавичка беше сложено в обикновена фурна, дали нямаше да стане по-апетитно и запечено?


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 9:20 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll:Здравей "Готин".Общото време е 37 мин.Накрая след като се сложат доматите се задушава още 4-5мин.Може бе не си разбрал мисълта ми,че се остава в микровълновата докато спре да се задушава,защото ястието продължава да ври.Специално за мен тази рецепта ме устройва.С фурната става горещо,при тези жеги.Въпрос на вкус.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 11:30 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Само не разбрах - кое става горещо? Ястието или кухнята. Ако е ястието, то и в микровълнестата се затопля...


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 2:47 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Здравей Алеко!По повод за горещото отговарям на Готин,че времето за приготвяне било много,а в обикновена фурна ставало по бързо.Да ама около фурната е по-топло,докато в микровълновата можеш да готвиш и при 30 градуса навън без да е включен климатика.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2005 8:16 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
vivagd написа:
:roll:Здравей "Готин".Общото време е 37 мин.Накрая след като се сложат доматите се задушава още 4-5мин.Може бе не си разбрал мисълта ми,че се остава в микровълновата докато спре да се задушава,защото ястието продължава да ври.Специално за мен тази рецепта ме устройва.С фурната става горещо,при тези жеги.Въпрос на вкус.


Сега разбрах. :)
Наистина, в тази жега не е много комфортно да се стои около включена фурна. :cry: :cry: :cry:
А това, че при приготвяне в микровълнова топлината действа върху яденето доста дълго време е абсолютно вярно.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB