Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:52 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Фев, 2005 10:22 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
gotin, заслужаваш :kiss: (че и нещо повече, ама не от мен зависи, кой получава Нобеловите награди :evil: ) за научното си откритие! Смятам съвсем скоро да изпробвам технологията ти, само да съзрее закваската за хляба (ама съм нахална - с домашен хляб искам да си устроя пиршество :lol: ).
Без въпроси не може:
1. Колко порции наведнъж правиш? (т.е., може ли да се остави и за другия ден, без хляба, разбира се)
2. Няма ли опасност да вкисне зелето от хляба? (учили са ме, че ако в манджата попадне и една троха, тя (манджата) вкисва като закваска през август)
И накрая - благодаря, че сподели с нас чудесната си технология :cheers:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Фев, 2005 2:15 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
gotin, заслужаваш :kiss: (че и нещо повече, ама не от мен зависи, кой получава Нобеловите награди :evil: ) за научното си откритие! Смятам съвсем скоро да изпробвам технологията ти, само да съзрее закваската за хляба (ама съм нахална - с домашен хляб искам да си устроя пиршество :lol: ).
Без въпроси не може:
1. Колко порции наведнъж правиш? (т.е., може ли да се остави и за другия ден, без хляба, разбира се)
2. Няма ли опасност да вкисне зелето от хляба? (учили са ме, че ако в манджата попадне и една троха, тя (манджата) вкисва като закваска през август)
И накрая - благодаря, че сподели с нас чудесната си технология :cheers:


:) Благодаря!
Досега не се е случвало прясно зеле да вкисне от хляба.
Освен това, една средна тенджера прясно зеле, пълна догоре преди готвенето, в края му е не повече от 3-4 пръста дебел слой и се изяжда от тричленно семейство твърде бързо.
Филийките хляб, които покриват зелето не са предназначени да заместят хляба на масата, а по-скоро са гарнитура към зелето, така че на една чиния зеле обикновено се пада една филийка, която не само е попила аромата на зелето, но и е облагородена от поставените допълнителни аромати на подправките, чесън и т.н., така че самата филийка е вид подправка... :)
Като по-елегантен вариант върху филийките може да се постави вместо олио масло и няколко много тънки резенчета брюкселско зеле, за аромат. Но тънки резенчета, за да могат да се сварят на парата при готвенето.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB