Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:43 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Юли, 2007 11:13 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Юли, 2007 10:20 am Чет
Мнения: 29
Location: Варна, България
Необходими продукти:
1кг. пресни картофи
2-3 тиквички
150-200 гр. сирене
200 гр. кашкавал
2-3 домата
100 гр. черни маслини (без костилки)
чесън
сол
копър

Начин на приготвяне:
Картофите се измиват добре и се нарязват на шайби. (Не се белят /само ако са пресни/). Намазва се тавичка и се нареждат 1 ред картофи. Върху тях се поставя настърганите тиквички, смесени със настъргано сирене и овкусени със настърган чесън. Малко сметана се смесва с нарязани на кръгчета маслини и нарязания на ситно копър. Заливат се картофите и тиквичките със сметановия сос и се запича в предварително загрята фурна. 15 мин. преди да се извади от фурната се слагат и нарязаните на кръгчета домати. След още 5-6 мин. се прибавя и настъргания кашкавал. Запича се до почервеняване на кашкавала.

Ястието се сервира като се добавя стръкче магданоз (по желание). Подходящи напитки са изстудена бира, или изстудено бяло вино.
Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2007 11:17 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Днес видях рецептата и веднага (ндага както казва детето) реших да я спретна.
Имам няколко чуденки обаче.
Като спазих времената, посочени в рецептата тиквичките останаха доста сурови. А като се опитах да ги допека, но вече бях сложила и доматите и кашкавала, сметановият сос тотално се сби.
Резултатът ще го знам със сигурност утре, сега само опитах и установих, че всичко е вече годно за ядене, пък и изглежда интересно и вкусно. Но съм сигурна, освен ако целта не е точно такава, че трябва малко повече време на продуктите, за да се получат.
От друга страна, заляти със сметановия сос те няма как да станат за по-кратко време, но пък въпросният сос тотално ще прегори.
Та не знам. Някаква дилема си е това - дали да ям доста хрупкави тиквички, но с добър непрегорял сос и прочие, или да карам до пълна готовност, но с доста препечени повърхности.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юли, 2007 7:53 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
"Въпрос на вкус"шказало кучето и се облизало под опашката. :P Аз бих пекла картофите и тиквичките до пълна готовност и тогава бих ги заляла със соса,като веднага бих сложила и доматените резенчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Юли, 2007 10:06 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Юли, 2007 10:20 am Чет
Мнения: 29
Location: Варна, България
Съжелявам че съм те подвела, сметановия сос наистина се слага като са готови почти картофите и тиквичките.. :( а тиквичките се стържат за да могат да станат по-бързо а и за да може да се смесят със сиренето и чесъна..
Извинявам се още 1 път. :roll: Ако някой друг реши да я пробва нека сложи сметаната накрая. :!:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юли, 2007 2:29 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
sly_lady написа:
Съжелявам че съм те подвела, сметановия сос наистина се слага като са готови почти картофите и тиквичките.. :( а тиквичките се стържат за да могат да станат по-бързо а и за да може да се смесят със сиренето и чесъна..
Извинявам се още 1 път. :roll: Ако някой друг реши да я пробва нека сложи сметаната накрая. :!:


Аз в началото така тръгнах да я правя цялата работа, но после реших да последвам рецептата. Както и да е. Въпреки леко запечената част отгоре се ядеше, беше вкусно, че дори и джуджето одобри манджата. Лошото е, че заминах в командировка и сега вече няма. :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB