Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:07 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 06 Юли, 2007 11:17 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Днес видях рецептата и веднага (ндага както казва детето) реших да я спретна.
Имам няколко чуденки обаче.
Като спазих времената, посочени в рецептата тиквичките останаха доста сурови. А като се опитах да ги допека, но вече бях сложила и доматите и кашкавала, сметановият сос тотално се сби.
Резултатът ще го знам със сигурност утре, сега само опитах и установих, че всичко е вече годно за ядене, пък и изглежда интересно и вкусно. Но съм сигурна, освен ако целта не е точно такава, че трябва малко повече време на продуктите, за да се получат.
От друга страна, заляти със сметановия сос те няма как да станат за по-кратко време, но пък въпросният сос тотално ще прегори.
Та не знам. Някаква дилема си е това - дали да ям доста хрупкави тиквички, но с добър непрегорял сос и прочие, или да карам до пълна готовност, но с доста препечени повърхности.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юли, 2007 7:53 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
"Въпрос на вкус"шказало кучето и се облизало под опашката. :P Аз бих пекла картофите и тиквичките до пълна готовност и тогава бих ги заляла със соса,като веднага бих сложила и доматените резенчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Юли, 2007 10:06 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Юли, 2007 10:20 am Чет
Мнения: 29
Location: Варна, България
Съжелявам че съм те подвела, сметановия сос наистина се слага като са готови почти картофите и тиквичките.. :( а тиквичките се стържат за да могат да станат по-бързо а и за да може да се смесят със сиренето и чесъна..
Извинявам се още 1 път. :roll: Ако някой друг реши да я пробва нека сложи сметаната накрая. :!:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юли, 2007 2:29 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
sly_lady написа:
Съжелявам че съм те подвела, сметановия сос наистина се слага като са готови почти картофите и тиквичките.. :( а тиквичките се стържат за да могат да станат по-бързо а и за да може да се смесят със сиренето и чесъна..
Извинявам се още 1 път. :roll: Ако някой друг реши да я пробва нека сложи сметаната накрая. :!:


Аз в началото така тръгнах да я правя цялата работа, но после реших да последвам рецептата. Както и да е. Въпреки леко запечената част отгоре се ядеше, беше вкусно, че дори и джуджето одобри манджата. Лошото е, че заминах в командировка и сега вече няма. :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB